درهای رواق امام خمینی(ره) به روی زائران امام رضا(ع) باز شد

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی «رکن آنلاین» همزمان با اربعین حسینی پس از ۸ ماه انتظار و دلتنگی زائران در‌های رواق امام خمینی (ره) به روی زائران گشوده شد.

این اتفاق به دلیل ورود به فصل سرما و با نظارت دقیق ستاد مقابله با کرونا رخ داده است.

با نظارت خادمان حرم رضوی موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی در رواق امام خمینی (ره) به دقت انجام می‌شود و زائران بدون ماسک حق حضور و تردد در رواق را ندارند. البته در ورودی‌های حرم ماسک، کیسه پلاستیک و محلول ضد‌عفونی‌کننده دست در اختیار زائران قرار می‌گیرد و خادمان در صحن‌ها به زائرانی که دستور‌العمل‌ها را رعایت نکنند تذکر می‌دهند، اما برای ورود زائران به رواق امام خمینی (ره) سخت‌گیری‌های بیشتری اعمال می‌شود.

برای سلامت زائران تهویه‌های رواق هم با قوت بیشتری کار می‌کنند، همچنین دریچه‌های رواق هم باز است تا تهویه به خوبی صورت بگیرد. همچنین حضور زائران در رواق امام خمینی (ره) به صورت محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت تعیین شده، زائران بیشتری نمی‌توانند وارد رواق شوند.

به گزارش «رکن آنلاین» با شیوع ویروس کرونا درب‌های آستان‌های نورانی کشور از جمله آستان مقدس امام رضا (ع) به روی زائران بسته شد و پس از هفتاد روز و بعد از تمهیدات بهداشتی، صحن‌های آستان‌ها به روی زائران گشوده شد. امروز هم پس از حدود ۸ ماه یکی از رواق‌های حرم رضوی به روی زائران گشوده شد.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید