دستگیری عامل انتشار تصاویر حیوان‌ آزاری در زنجان

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: انتشار فیلم و تصویر حیوان‌آزاری در فضای مجازی و شکار غیرمجاز حیوانات حفاظت شده، جرم بوده و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در رابطه با شناسایی عامل شکار غیرمجاز و انتشار تصاویر آن در ، اظهار کرد: برابر رصد و گشت‌زنی‌های مستمر کارشناسان در فضای مجازی، صفحه‌ مجرمانه در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی شد که در آن شخصی با ‌هویت نامعلوم اقدام به شکار غیرمجاز پرندگان و انتشار تصاویر آن در فضای مجازی می‌کرد، به همین خاطر موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه با بررسی‌های فنی و اقدامات پلیسی،در استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به همراه ادله‌های موجود به پلیس فتای استان انتقال داده شد، افزود: متهم در بازجویی‌های اولیه، منکر هرگونه بزه‌ارتکابی شد ولی پس از مواجه شدن با دلایل، مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان، ضمن اعتراف به بزه‌ارتکابی، انگیزه خود را تفریح و کسب منافع مالی بیان کرد.

 

رئیس پلیس فتای استان در رابطه با جرم بودن شکار حیوانات و جانوران وحشی، ادامه داد: طبق ماده ۶۰۸ قانون مجازات اسلامی شکار حیوانات و جانوران وحشی حفاظت‌ شده بدون مجوز قانونی جرم بوده و مجرمان به حبس از سه ماه تا سه سال و جزای نقدی از یک و نیم میلیون ریال تا ۱۸ میلیون ریال محکوم خواهند شد.

 

آدینه‌لو با بیان اینکه انتشار فیلم و تصویر حیوان‌آزاری در فضای مجازی و شکار غیرمجاز حیوانات حفاظت شده جرم بوده و برابر قانون با خاطیان برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تصاویر و فیلم مربوط به شکار غیرمجاز در فضای مجازی آن را از طریق ۱۱۰ یا سایت پلیس به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با پلیس در میان بگذارند.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.