دعوت الکاظمی از رهبران گروههای سیاسی عراق برای گفتگو

از سراسر وب

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در جلسه هیئت دولت تاکید کرد که فردا چهارشنبه همه رهبران گروههای سیاسی این کشور را برای برون رفت از بن بست سیاسی به گفتگوی ملی فرا خواهد خواند.

وی با بیان اینکه متأسفانه ما همچنان درگیر چالش ها و بن بست سیاسی هستیم، افزود: دولت در این نزاع سیاسی نقشی ندارد ولی برخی تلاش می کنند مسئولیت این بحران و همه مشکلات را متوجه دولت کنند.

الکاظمی اظهار داشت: تنها ما نیستیم که درگیر بحرانیم، تجربه های مشابه زیادی در این باره وجود دارد و حتی مسائل پیچیده تر از بن بست سیاسی عراق نیز داشته ایم؛ ولی با با درایت و رهبرانی خردمند پشت سر گذاشته شده است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال سنگاپور یک نمونه یک دولت شکست خورده بود ولی امروز شاهدیم که تبدیل به یک کشور موفق شده است و نمونه دیگر کشور رواندا در آفریقاست که درگیر جنگ داخلی و کشتار بود و امروز تبدیل به یک کشور مهم در قاره آفریقا شده است و غیر معقول است که عراق به عنوان یک کشور با قدمت زیاد، درگیر چنین مشکلاتی باشد.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: پیام من به برادارنم در کل کشور این است، همه چیز خواهد گذشت و تاریخ بهترین حاکم است، ما باید در سطح چالش های به وجود آمده رفتار کنیم و به خاطر عراق فداکاری کنیم، بنابراین زمانی که طرفی از مسئله ای چشم پوشی می کند این به منزله ضعیف بودن او نیست.

وی تاکید کرد: دولت نمی تواند بدون بودجه امورات را پیش ببرد، دو سال بدون بودجه سپری شد، ولی ما کشور را اداره کردیم، اگر ما با روحیه منافع جمعی اقدام و حرکیت کنیم، فرصت موفقیت هنوز وجود دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید