دومین جلسه دادگاه پرونده محمد امامی/ خروج بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان از بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان در پوشش دریافت تسهیلات

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار قضایی «رکن آنلاین»، دومین جلسه رسیدگی به پرونده اتهامی محمد امامی و ۳۳ متهم دیگر پرونده در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی و به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد.

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد امامی و ۳۲ متهم دیگر پرونده ۲۵ مرداد ۹۹ به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد؛ در این جلسه، رسول قهرمانی نماینده دادستان به قرائت بخش اول کیفرخواست ۲۴۰ صفحه ای متهمان و دلایل انتساب جرم پرداخته بود.

در ابتدای دومین جلسه رسیدگی به پرونده، قاضی از نماینده دادستان خواست به ادامه ارائه کیفرخواست بپردازد.

نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و گفت: اقدامات مجرمانه شبکه مرتبط با فساد در بانک سرمایه مشتمل بر اتهامات انتسابی ۳۴ نفر از متهمان است که با محوریت محمد امامی و امیر فرزان راد از طریق نفوذ در مدیران بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان سهامدار عمده در بانک سرمایه نقشه‌های مجرمانه خود را در بستر بانک سرمایه و شرکت‌های وابسته به دو نهاد مزبور پیاده‌سازی کردند.

وی ادامه داد: این افراد از مجرای پرداخت رشوه‌های کلان به مدیران و کارکنان دو نهاد مزبور و کارشناسان رسمی دادگستری بیش از هزار میلیارد تومان را در پوشش دریافت تسهیلات و ضمانت نامه‌های بانکی از طریق غیرقانونی و تودیع وثایق ناچیز از بانک سرمایه و شرکت‌های وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان، خارج کردند.

نماینده دادستان گفت: همچنین در مقام تسویه تسهیلات با سررسید گذشته در پوشش انجام معاملات به تهاتر املاک با توسل به حربه گرانمایی اقدام کردند که این اقدامات حول چهار موضوع از جمله اخذ تسهیلات کلان در قالب عقد مشارکت مدنی مجموعا مبلغ ۲۲۵ میلیارد تومان بوده است.

ادامه دارد


ممکن است شما دوست داشته باشید