رادار نیمه‌هادی «سروش» رونمایی شد

از سراسر وب

رونمایی از رادار نیمه هادی «سروش» پدافند هوایی ارتشبه گزارش «رکن آنلاین»، رادار سروش که توسط جهاد خودکفایی نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و تولید شده است، صبح امروز در مراسمی رونمایی و به شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور ملحق شد.

این پروژه که شامل طراحی و ساخت رادار کشف و جستجوی برد متوسط با فناوری نیمه‌هادی است، قابلیت کشف اهداف با سطح مقطع راداری کم در ارتفاع کوتاه و متوسط تا برد ۲۲۰ کیلومتر را دارد.

همچنین به علت اینکه از فناوری نیمه‌هادی استفاده شده است، قادر است در هر شرایط آب و هوایی مأموریت انجام دهد و مداومت کاری بسیار بالایی دارد و در برابر جنگ الکترونیک بسیار مقاوم است.

به گفته فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش هزینه طراحی و ساخت این رادار بسیار پایین بوده و قدرت تحرک بسیار بالایی دارد و از استاندارهای جهانی برخوردار است.

از دیگر سامانه رونمایی شده توسط نیروی پدافند هوایی ارتش، سامانه میثاق است که بر اساس سامانه هوشمند ترکیبی رادارهای اولیه و ثانویه طراحی و ساخته شده است.

این سامانه قادر است علاوه بر گیرندگی اهداف از رادارهای اولیه و اصلی، اهدافی را که رادارهای ثانویه و همه حساسه‌ها به او می‌دهند، تلفیق کند و با دقت بالا در اختیار شبکه یکپارچه پدافند هوایی قرار دهد.

این سامانه نیاز به نیروی انسانی و کاربر ندارد و به صورت خودکار اطلاعات را می‌گیرد و در اختیار شبکه یکپارچه پدافند قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ ۱۵۱

ممکن است شما دوست داشته باشید