راه‌اندازی ۳۸ پروژه ورزشی کارگران تا پایان دولت

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، غلامرضا پناه، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از ماموریت های این وزارتخانه راه‌اندازی پروژه‌های فرهنگی-  ورزشی ویژه کارگران است افزود: با توجه به نقش مهم کارگران در اقتصاد کشور ، تحقق شعار جهش تولید و ایجاد نشاط و امنیت خاطر برای جامعه کارگری،  افزایش و سرعت بخشی به خدمات رفاهی  به این قشر  زحمت کش و سخت کوش جامعه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از استخرها ،سالن‌ها و مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی و رفاهی هزینه‌های زیادی برای کارگران دارد،  تصریح کرد:  وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی این پروژه‌ها را با حداقل هزینه های ممکن در اختیار کارگران و خانواده آنها قرار می‌دهد.

پناه با بیان اینکه با اعتباری که در بودجه سال ۹۹ وجود دارد نمی‌توان بیش از ۴ پروژه را تکمیل و راه‌اندازی کرد، افزود: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای راه‌اندازی و تکمیل سایر پروژه‌ها از ظرفیت قانون اصلاح ماده ۵۶ قانون الحاق مواد ی به قانون تنظیم بخشی ازمقررات  مالی دولت” یک” استفاده شد و با بهره‌گیری از منابع داخلی بانک های وابسته به وزارتخانه از جمله بانک های توسعه تعاون و بانک رفاه کارگران تفاهمنامه‌ای برای تکمیل این پروژه‌ها  امضا شد.

وی با بیان اینکه با تضمین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تکمیل پروژه‌های بالای ۴۰ درصد در سراسر کشور در این مسیر قرار گرفته، اظهار امیدواری کرد:  با استفاده از ظرفیت‌های موجود، این پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید به اتمام برسد.

معاون توسعه مدیریت و منابع در مورد زمان افتتاح این پروژه ها نیز گفت : در بازه زمانی دهه مبارک فجر تا هفته کارگر سال ۱۴۰۰ و براساس میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها این پروژه‌ها تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

پناه تصریح کرد: برخی از پروژه‌ها که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد هستند را می توان با تزریق اعتبارات مورد نیاز حتی تا قبل از دهه مبارک فجر افتتاح کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع تصریح کرد: تعدادی از این پروژه ها بین ۱۲ تا ۱۴ سال قبل کلنگ زنی و مشمول گذشت زمان شده اند ولی با  دستور ویژه  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و  حمایت بانک های تابعه این پروژه‌ها از فرسودگی و مستهلک شدن قبل از اتمام پروژه خارج  می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در خصوص گستره جغرافیائی پروژه‌ها نیز گفت: این پروژه‌ها در ۲۲ استان و ۳۸ شهرستان کشور به بهره‌برداری خواهند رسید و کارگران و جامعه کار تولید کشور می توانند از امکانات این پروژه ها استفاده کنند.

وی افزود: در استان فارس ۶ پروژه فرهنگی، ورزشی در شهرهای شیراز، سپیدان، استهبان ،فراشبند ،جهرم و داراب ، در استان چهارمحال و بختیاری ۳ پروژه فرهنگی ورزشی از جمله سالن چند منظوره اردکان و دو مجموعه استخر در شهرکرد و یک استخر در فارسان ، در استان کردستان نیز در شهر سنندج احداث و تجهیز استخر سرپوشیده کارگران و تکمیل مجموعه ورزشی و استراحتگاه کارگران  در دستور کار قرار دارد.

پناه تصریح کرد :در استان لرستان نیز افتتاح مجموعه ورزشی شهرستان بروجرد، استخر در شهرستان الیگودرز، تکمیل مجموعه ورزشی کارگران این شهرستان و مجموعه ورزشی کارگران دورود از جمله این پروژه ها است.

وی افزود: در استان اصفهان، تکمیل مجموعه ورزشی کارگران قدس در شهرستان اصفهان و تکمیل مجتمع فرهنگی ورزشی کارگران  کرمانشاه نیز در دستور کار قرار دارد.

به گفته پناه در خراسان شمالی و در شهرستان فاروج،  پروژه رو به اتمام و احداث و تجهیز سالن چند منظوره ورزشی کارگران در این شهرستان پیش‌بینی شده و استخر سرپوشیده مجموعه ورزشی کارگران در شهرستان اسفراین نیز از این جمله است.

وی افزود: در استان ایلام نیز دو مجموعه نیمه تمام  است و در شهرستان دهلران نیز سالن چند منظوره ورزشی به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون توسعه مدیریت و منابع به استان یزد نیز اشاره کرد و افزود: طبق برنامه  دو مجموعه  نیمه تمام که از آن جمله می‌توان به شهرستان ابرکوه و احداث و تجهیز سالن چند منظوره و استخر سرپوشیده  در اردکان اشاره کرد.

بهره برداری مجموعه ورزشی استراحتگاه کارگران در استان زنجان، تکمیل استخر در بندرعباس و زاهدان از جمله پروژه‌هائی است که پناه به آن اشاره کرد.

معاون توسعه مدیریت در خصوص پروژه‌های مربوط به تهران نیز گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها در استان تهران نیز تکمیل مجموعه ورزشی کارگران شهرستان فیروزکوه  در دستور کار قرار دارد . در استان مرکزی نیز  تکمیل و راه اندازی استخر مجمو&