رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح ایران دشمن را به موضع انفعال کشاند

امیر سرتیپ حیدری گفت: نیرو‌های مسلح کشورمان امسال در نزدیک‌ترین نقطه به آمریکایی‌ها در هوا، دریا و زمین رزمایش برگزار کردند و دشمن نیز با قرار گرفتن در موضع انفعال، اعلام کرد که تحرکاتش در منطقه فقط جنبه «دفاعی» داشته است.

رزمایش‌های اخیر نیرو‌های مسلح دشمن را به موضع انفعال رساندبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش در آیین رونمایی از کتاب و تجلیل از نویسندگان دفاع مقدس با عنوان «شکوه سطرها» که امروز (یکشنبه) در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی، ما را از سیاست‌های امپریالیستی آمریکا و کشور‌های فرامنطقه رهایی بخشید.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از کشور‌های منطقه تحت تصرف و استیلای سیاسی و نظامی آمریکا هستند، افزود: این کشورها پایگاه آمریکا هستند و کشوری چون بحرین ناوگان پنجم دریایی آمریکا محسوب می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: اگر انقلاب اسلامی شکل نمی‌گرفت، امروز نیز سرتاسر کشور ما همچون گذشته تحت استیلای سیاسی و نظامی آمریکا بود.

امیر حیدری ادامه داد: امام بزرگوار به ما آموختند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و در این ۴۲ سال گذار از پیروزی انقلاب اسلامی، آن‌هایی که اهل بصیرت بودند، مشاهده کردند که آمریکایی‌ها نتوانسته‌اند علیه کشور ما غلطی کنند.

وی با بیان اینکه غرب و نظام سلطه در حال اضمحلال و فروپاشی است، گفت: اگر سال‌های گذشته دولتمردان آمریکایی در برابر ما حرف‌هایی می‌زدند، امسال همه دیدیم که چگونه در برابر فرمانده معظم کل قوا و نیرو‌های مسلح، موضع دفاعی و انفعالی گرفتند؛ نیرو‌های مسلح کشورمان امسال در نزدیک‌ترین نقطه به آن‌ها در هوا، دریا و زمین رزمایش برگزار کردند و دشمن نیز اعلام کرد که برنامه‌های رزمی‌اش در منطقه فقط جنبه «دفاعی» داشته است و قصد دیگری ندارد.

فرمانده نزاجا عنوان کرد: نمود عینی صراط مستقیم، امروز تبعیت از ولایت فقیه است. رهبر معظم انقلاب اسلامی [در سال ۱۳۹۴] فرمودند که تا ۲۵ سال آینده رژیم غاصب صهیونیستی از میان خواهد رفت. ما هم بر این اساس، در قسمت ورودی اغلب پادگان‌هایمان روزشمار محو اسرائیل را نصب کرده‌ایم. (بیشتر بخوانید)

امیر حیدری در ادامه با بیان اینکه شهدا امامزاده‌های عشق هستند و باید با این رویکرد به این عزیزان نگاه کرد، گفت: شهید «چاغروند» نمونه واقعی ولایتمداری بود.

وی یادآور شد: چاغروند دو ویژگی بزرگ دارد؛ او در سال ۱۳۵۹ ولایتمداری خودش را با اهدای سرش ثابت کرد. شهید چاغروند با بالگرد به دل دشمن زد. دشمن او را محاصره کرد و پس از به اسارت درآوردن این شهید، از او می‌خواهد تا به ارزش‌های انقلاب و امام (ره) توهین کند، اما شهید چاغروند عاشقانه و عامدانه به روی شهادت آغوش باز کرد. دشمن به او می‌گوید اهانت کن و برو بین اسرا؛ اما او این کار را نکرد؛ چراکه از یک خانواده اصیل، نجیب و متدین بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب اسلامی اطلاعت از ولایت فقیه است، گفت: امروز دشمن می‌خواهد ما را از ارزش‌های انقلاب اسلامی و مسیر نورانی ولایت دور کند.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.