رزمایش دفاع از مقر برگزار می‌شود

قریشی گفت: سازمان بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات اول اسفند رزمایش دفاع از مقر را برگزار می‌کند.

رزمایش دفاع از مقر برگزار می‌شود«حمیدرضا قریشی» رئیس سازمان بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات در گفت‌وگو با «رکن آنلاین» «رکن آنلاین»، درباره برنامه‌های آتی این سازمان اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که این سازمان دنبال می‌کند، طرح کارمند و مدیر تراز انقلاب اسلامی است که به همین جهت در حال برنامه‌ریزی هستیم تا معلم تراز انقلاب اسلامی را به مناسبت روز معلم در ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار کنیم.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌هایی که سازمان بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات برای  امسال پیش‌بینی کرده، برگزاری رزمایش دفاع از مقر و تشکیل گروه‌های واکنش سریع است که اول اسفند برگزار می‌شود.

قریشی در ادامه به مشارکت این سازمان در طرح شهید سلیمانی هم اشاره و بیان کرد: در این طرح یک میلیون و ۶۰۰ هزار بروشور حاوی نکات بهداشتی در درب منازل مردم تهران بزرگ توزیع شده است؛ این در حالی است که طبق پیش‌بینی‌های سازمان بهداشت جهانی (WHO) در دی و بهمن امسال می‌بایست ما روزنامه هزار و ۲۰۰ نفر فوتی ناشی از ابتلا به کرونا می‌داشتیم، اما با اجرای طرح شهید سلیمانی توانستیم تعداد فوتی‌های این بیماری را که سه رقمی شده بود، دو رقمی کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط فعلی، برای سازمان بسیج وازرتخانه‌ها و ادارات بنا بر تصمیم سپاه تهران بزرگ مقرر شده تا با رفع موانع موجود، در اصناف و بازار، کارخانجات و ادارات هم طرح شهید سلیمانی گنجانده شوند؛ تا پیش از این طرح شهید سلیمانی در قالب طرح خانه به خانه اجرا می‌شد که پس از این، اصناف و بازاریان، کارخانجات و ادارات هم در طرح شهید سلیمانی، تحت پوشش قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات ادامه داد: برای اینکه میزان شیوع ویروس کرونا را در جامعه کنترل کنیم، هم‌اندیشی با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی داشتیم تا در فرودگاه‌ها، راه‌آهن و مراکز تابعه قوه قضاییه بتوانیم با قدرت بسیج به گونه‌ای عمل کنیم تا میزان شیوع این ویروس تحت کنترل قرار گیرد.

قریشی همچنین با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در علوم مختلف، عنوان کرد: امروز در هشت حوزه مثل نانو، سلول‌های بنیادین، سدسازی و کوانتوم در باشگاه هشت تایی‌ها (هشت کشور برتر جهان) قرار داریم؛ از فن‌آوری کوانتوم می‌توانیم در افزایش برد ارسال تصاویر و اطلاعات توسط پهپاد‌ها و ماهواره استفاده کنیم.

انتهای پیام/ ۲۳۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.