رسانه‌های ضدانقلاب دوباره دست به فوتوشاپ شدند

از سراسر وب

از شایعه تا واقعیت؛ حمزه ناجیان: یکی از سوژه‌های مورد علاقه رسانه‌های معاند و ضدانقلاب موضوع زندانیان ایران و برخورد قضایی جمهوری اسلامی با مجرمان  است.

حتی چند روز پیش نیز یکی از عوامل همین شبکه‌ها  با خانواده امیرحسین مرادی تماس گرفته و خانواده نگران را نگران‌تر کرده و گفته «فرزندتان در نوبت اعدام است، اگر سکوت کنید باید بروید سر قبرش گریه کنید!» این تماس سبب افزایش فشار روانی بر خانواده امیرحسین مرادی و حتی منجر به خودکشی پدر وی شد.

 موضوع قصاص نوید افکاری فردی که با چاقو یکی از کارمندان اداره‌ دولتی را به قتل رسانده بود، نیز پیش از این در دستور کار شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان قرار گرفته بود و حتی به خط خبری این رسانه‌ها تبدیل شد.

 

رسانه‌هایی همچون «من و تو» و «رادیو فردا» در این راستا و برای مردمی نشان دادن حمایت‌ها از نوید افکاری تصاویری از دیوارنوشته‌هایی در مخالفت با قصاص وی را در فضای مجازی منتشر کردند.

 

اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که تصاویری که رسانه‌های فارسی زبان تحت عنوان حمایت‌های مردمی از نوید افکاری در قالب دیوارنوشته‌های متعدد منتشر کردند، جعلی است و آن‌ها برای داغ کردن این موضوع دست به دامن فوتوشاپ شدند!

به عنوان نمونه یکی از تصاویری که در رسانه‌های بیگانه به صورت گسترده دست به دست شد، تصویر زیر بود؛ عکسی که سال ۲۰۱۸ توسط طراح آن در اینترنت قرار داده شد.

زاویه هردو عکس(عکس اصلی و عکس منتشر شده در رسانه‌های معاند) و حتی کاغذی که روی زمین افتاده نشان می‌دهد که هر دو تصویر یکی است.در واقع رسانه‌های ضدانقلاب متن حمایتی خود برای نوید افکاری را با استفاده از فوتوشاب به تصویر اضافه کردند.

 

 دیگر دیوار نوشته‌های منتشر شده در این رسانه‌ها هم چنین وضعیتی دارد، دقت در تاریخ اولین انتشار توسط مجری طرح، زاویه و جزئیات عکس‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها از چه ترفند غیرحرفه‌ای استفاده کردند.

 

به نظر می‌رسد کمپین‌های خبری که ضدانقلاب در دستور کار قرار دارد، تنها با استقبال پیاده نظامش در فضای مجازی قرار می‌گیرد و افکار عمومی جامعه از این کمپین‌ها استقبال نمی‌کند، به همین منظور آن‌ها دیگر به سیم آخر زدند و برای تحقق هدف مابیشماریم دست به دامن فوتوشاپ می‌شوند، ترفندی که در اغتشاشات و ناآرامی‌های چند سال اخیر از آن بهره بردند.

 

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید