رشد ۲۴ هزار و ۵۳۵ واحدی شاخص بورس تهران

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصادی «رکن آنلاین»، بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز (سه‌شنبه) با افزایش 24 هزار و 537 واحد به رقم یک میلیون و 514 هزار و 712 واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس با معیار هم وزن با افزایش ۵ هزار و ۳۵۴ واحد به رقم ۴۰۲ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت‌های بورسی است به بیش از 5 میلیون و 707 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 6.2 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 842 میلیارد تومان داد و ستد کردند.


روند یکساله شاخص بورس تهران

امروز همه شاخص‌های بورس سبز پوش بودند به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی نسبت به روز گذشته 1.6 درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل بورس تهران  شاخص قیمت با معیار هم وزن هر یک 1.3 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور ۱.۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۱.۷ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می‌شود از رشدی معادل یک و نیم درصد در روز جاری برخوردار شد.

امروز نمادهای شاخص‌ساز مانند پتروشیمی خلیج فارس، بانک ملت، بورس تهران، سرمایه‌گذاری غدیر، ایران خودرو، مخابرات ایران و گسترش نفت و گاز پارسیان بودند.

نمادهای پربیننده در بورس امروز شامل ایران خودرو، بانک ملت، فولاد مبارکه، ملی‌مس ایران، بانک تجارت، پتروشیمی سرمایه ایرانیان، و بانک صادرات بوده‌اند.

امروز در فرابورس ایران شاخص کل به ۱۷ هزار و ۶۴۷ واحد رسید.

ارزش بازار به بیش از ۹۶۹ هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش رکن آنلاین، به نظر می‌رسد، دلیل افزایش شاخص بورس تهران در روز سه‌شنبه به خاطر وعده‌ای است که قرار شده یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار اختصاص پیدا کند و همچنین بانک‌ها اجازه پیدا کردند، از طریق کارگزاری‌های زیرمجموعه خود به خرید سهام در بورس اقدام کند و این موارد باعث رشد شاخص بورس شده است.

همچنین کارشناسان مرتب تاکید می‌کنند، سرمایه‌گذاری در بازار بورس نیاز به برنامه بلندمدت و میان مدت دارد و کسانی که برای بازدهی سرمایه خود عجله دارند، نباید وارد این بازار شوند، چون حضور در این بازار همراه ریسک و سود و زیان است و باید همراه با استراتژی میان مدت و بلندمدت باشد و سرمایه‌گذاری در بورس باید از محل پس‌اندازها صورت گیرد. بنابراین اگر کسی در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، مجبور نباشد در ایام ریزش شاخص بازار سهام خود را به زیر قیمت بفروشد. بلکه اگر صبر کند می‌تواند سهام خود را بعد از اینکه رشد پیدا کرد به فروش برساند.

همچنین در خرید سهام حتما از افراد متخصص و امین مشورت بگیرد و حتی‌الامکان از روش سهامداری غیرمستقیم یعنی سهامداری از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری اقدام کند.

پایان خبر / رکن آنلاینب


ممکن است شما دوست داشته باشید