رغبتی: باشگاه پرسپولیس علیه برخی افراد اقدام قضایی می‌کند/ رای آل کثیر شکسته خواهد شد

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار ورزشی «رکن آنلاین»، علی رغبتی که برای استقبال از کاروان تیم پرسپولیس به فرودگاه امام خمینی (ره) آمده بود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همه شاهد بودیم که تیم‌ها چه شرایط سختی را پشت سر گذاشتند تیم‌هایی که به مرحله آخر می‌رسند فشار بیشتری را تحمل می‌کنند الحمدالله پرسپولیس با شایستگی جایگاهش رسید و البته بخش اصلی راه باقی مانده است. هدف پرسپولیس قهرمانی آسیا است چیزی که فوتبال ما سال‌ها شایسته آن است. هدف و برنامه اصلی ما رسیدن به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا است. باشگاه و تیم مسیر خیلی سختی را تا اینجا طی کرده است. بازیکنان در شرایط قرنطینه بودند و نمی‌توانستند کارهای روحی خوبی انجام بدهند. فشار مضاعفی به بازیکنان وارد می‌شد اما به امید خدا تیم برای قهرمانی آماده می‌شود. 

وی در مورد اینکه خبر شکایت النصر همه را نگران می‌کند به خصوص اینکه گفته می‌شود در داخل ایران برخی عناصر مشغول خط دهی هستند، گفت: من تعجب می‌کنم وقتی همه کشورها با چند نماینده وارد مسابقات می‌شوند بین نمایندگان‌شان تفاوتی وجود ندارد و همه حمایت می‌کنند و وقتی تیمی حذف می‌شود از نماینده‌های باقیمانده حمایت می‌کنند. کشور ما نیز همین شرایط را دارد البته در این مدت بحث‌هایی پیش  آمد اول اینکه بحث محرومیت عیسی آل کثیر بود که یک عده اقلیت مدارکی را فرستادند که آل‌کثیر شادی‌اش مورد دارد. بحث دیگر هم بحث پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس است که مقررات فیفا در این مورد صراحت در این موضوع دارد

وی افزود: رأی که ما دریافت کردیم در چند مرحله به ما ابلاغ شد که در آن آمده بود اگر در یک مهلت زمانی نتوانید پول را پرداخت کنید شامل محرومیت‌هایی در فوتبال می‌شوید از جمله اینکه بسته شدن موقت پنجره نقل و انتقالات است. در انتهای همان رأی آمده بسته شدن پنجره بعد از ابلاغ رأی قابل اجرا است. 

وی در مورد اینکه پس خطری پرسپولیس را تهدید نمی‌کند، گفت: بله، طبق همان رأی چهار روز پرسپولیس فرصت داشت که بازیکنانش را جذب کند و بعد از آن پنجره نقل و انتقالات خود به خود به طور موقت بسته شد. من امیدوارم و کارهای خوبی کرده‌ایم البته می‌خواستیم وقتی به سرانجام رسید آن را اعلام کنیم. می‌توانم بگویم مسئله برانکو کاملاً حل می‌شود و طلب دستیارانش به طور کامل تسویه شده است فقط باقیمانده پول برانکو مانده که باید تسویه شود. 

رغبتی در مورد اینکه بحث مطالبات گابریل کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس به کجا رسید، گفت: پرسپولیس 13 پرونده بین‌المللی داشته است که از سال 1386 تا امروز باز مانده است. 9 تا از این پرونده‌ها به طور کامل بسته شده است و 5 پرونده دیگر باقی مانده که شامل پرونده‌های برانکو، کالدرون و دو دستیارش و همچنین بودیمیر است.

وی در مورد وضعیت پرونده استوکس گفت:‌ در این پرونده ما شاکی هستیم. این بازیکن تمرینات را ترک کرد و به ایران بازنگشت. ما هنوز هیچ چیز دریافت نکرده‌ایم. انی بازیکن تمرینات را ترک کرد و به ایران برنگشت. در آن پرونده ما شاکی هستیم اما در ۵ پرونده دیگر برانکو رأی قطعی دارد که ان‌شاءالله حل می شود در مورد پرونده‌های دیگر منتظر رأی دادگاه عالی ورزش هستیم. خوشبختانه با موفقیت‌هایی که در باشگاه‌های آسیا به دست آوردیم بخشی از این درآمدها کفاف هزینه‌های این پرونده‌های بین‌المللی را خواهد داد و ان‌شاءالله که قهرمان می‌شویم. 

عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در مورد اینکه می‌توان با تهاتر مشکل پرونده‌های مالی را حل کرد تا باشگاه‌های ایرانی دچار چنین دردسرهایی نشوند، گفت:  این مسئله حل شده است اگر شما از فیفا طلبی داشته باشید در مقابل آرا فیفا این طلب را می‌پردازد. باید ببینیم AFC نیز آ&