روحانی: تعداد شرکت‌های دانش بنیان در هفت سال گذشته ۱۰۰ برابر شده است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار حوزه دولت «رکن آنلاین»، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز (پنجشنبه ۱۰ مهرماه) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملّی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی، گفت: افتتاح‌های امروز ما از لحاظ شکل و محتوا و اهمیت با افتتاح‌های ۲۵ هفته قبل مقداری متفاوت بود. در واقع افتتاح‌های امروز به معنای ارتقاء کشور در علم و فناوری است و این برای ما بسیار مهم است. تشکر می‌کنم از آقایان ستاری، خاوازی و نمکی و معاونان ایشان و همه آن‌هایی که در این زمینه تلاش کردند.

وی ادامه داد: برای ما بسیار مهم است که نسل جوان دانش‌آموخته و تحصیلکرده ما فضایی برای فعالیت و همچنین تعالی علم و دانش و فناوری داشته باشند. خدا را شکرگذاریم که در این هفت سال تلاش‌های بسیار خوبی شده و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و وزارتخانه‌های مربوطه در زمینه ارتقاء شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش زیادی کردند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه تقریباً ‌می‌توان گفت شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به هفت سال پیش، حدوداً ۱۰۰ برابر شده، گفت: این اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. تحصیلکردگان ما در این شرکت‌ها جذب می‌شوند و حتی نیروی انسانی خلاق ایرانی که در خارج از کشور هستند، روزانه جذب این شرکت‌ها می‌شوند و این حائز اهمیت است.

ادامه دارد…


ممکن است شما دوست داشته باشید