رژیم صهیونیستی درهای مسجد ابراهیمی را به بهانه عید یهودی بست

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌‌الملل «رکن آنلاین»، رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) درهای مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل کرانه باختری را به بهانه عید یهودی «غفران» بست.

بر اساس گزارش «قدس پرس»، رژیم صهیونیستی همچنین تدابیر امنیتی خود در اطراف مسجد ابراهیمی و بخش قدیمی الخلیل را به بهانه تأمین امنیت شهرک‌نشینان صهیونیستی تشدید کرد.

منابع رسانه‌ای اعلام کردند، تعداد زیادی از نیروهای نظامی صهیونیست در بخش قدیمی شهر الخلیل مستقر شده‌اند و عرصه را بر ساکنان فلسطینی این منطقه تنگ کرده‌اند.

«حفظی ابوسنینه» مدیر مسجد ابراهیمی در همین زمینه گفت، رژیم صهیونیستی در بیستم ماه جاری (سپتامبر) نیز به بهانه‌ای مشابه دو روز مسجد ابراهیمی را بست و قصد دارد در بیست و هفتم ماه آینده نیز به بهانه عیدی دیگر همین کار را انجام دهد.

در اردیبهشت ماه امسال، کمیته موسوم به هماهنگ‌کننده امور رژیم صهیونیستی در کرانه باختری از تصویب طرح مصادره زمین‌های اطراف مسجد ابراهیمی در الخلیل در راستای اجرای پروژه‌ای صهیونیستی خبر داد.

این اقدام رژیم صهیونیستی که با خبرها درباره قصد رژیم صهیونیستی برای الحاق ۳۰ درصد از کرانه باختری به فلسطین اشغالی همراه شده بود، واکنش‎های گسترده فلسطینی‌ها را در پی داشت.

پایان خبر / رکن آنلاینم


ممکن است شما دوست داشته باشید