ساخت تجهیزات دفاعی مدرن/ در بیان پیشرفت‌های پهپادی معذوریت داریم

از سراسر وب

دادرسبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش صبح امروز در مراسم افتتاحیه دوره هشتم دکترای فرماندهی عملیات مشترک و مرکب و دوره سی و یکم کارشناسی ارشد مدیریت دفاعی دافوس آجا با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان اسلام علیه ملت بزرگ ایران، اظهار داشت: عبور از این سختی‌ها و تحریم‌ها با تکیه بر فرهنگ مقاومت و ایستادگی میسر است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی متأثر از نهضت عاشورایی امام حسین (ع) است، گفت: قیام امام حسین (ع) در راستای انسان‌سازی و تکامل بشریت بوده است و ما باید با تأسی به این مکتب متعالی کار را پیش ببریم.

جانشین فرمانده کل ارتش تأکید کرد: ما باید از نهضت عاشورا فرهنگ استقامت را کسب کنیم؛ چراکه در نهضت عاشورا تکلیف به عمل پاداش ماندگاری مکتب اسلام را در پی داشت.

امیر دادرس خاطرنشان کرد: ما از ابتدای انقلاب اسلامی تحریم بودیم و اگر این تحریم‌ها نبود، ما به مرحله اراده و تدبیر نمی‌رسیدیم و شاهد پیروزی‌های بزرگ امروز نبودیم.

وی گفت: امروز برخی از کشور‌های منطقه دارای تجهیزات مدرنی، چون جنگنده اف ۳۵ و سامانه‌های پدافندی پیشرفته هستند، اما این تجهیزات برای آنان اقتدار و عزت نیاورده است و گا‌ه می‌بینیم که آن‌ها را «گاو شیرده» خطاب می‌کنند و بیان سران کفر برای آنان این‌گونه است که می‌گویند این‌ها یک هفته هم بدون حضور ما قادر به بهره‌گیری از تجهیزات‌شان نیستند.

جانشین فرمانده کل ارتش افزود: اگرچه ما امروز اف ۳۵ نداریم، اما تجهیزاتمان عاریتی نیست و عامل قدرت‌های بزرگ در منطقه نیستیم. ما توانسته‌ایم با تدبیر، تحریم‌ها را به فرصتی برای پیشرفت تبدیل کنیم و به مرحله ابتکار و خودکفایی در ساخت تجهیزات مختلف دفاعی برسیم و تجهیزاتمان امروز اقتدارآفرین است.

امیر دادرس تصریح کرد: کشور‌های منطقه امروز با وجود تجهیزات مدرن، استقلال ندارند و در راستای منویات استکبار جهانی حرکت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به خودکفایی نیروهای مسلح گفت: ما در نیروی زمینی آنچه که نیاز داریم را تولید می‌کنیم و از تانک، توپ، بالگرد، موشک‌های زمین به زمین و موشک‌های کوتاه‌برد را در درون کشور می‌سازیم و نیرو‌های خلاق و خدامحور ما امروز پاسخگوی تهدیدات هستند.

جانشین فرمانده کل ارتش اضافه کرد: در نیروی هوایی، ما جت تمام ایرانی را ساختیم و چند روز پیش که از خط تولید آن بازدید می‌کردم، مشاهده کردم که نیروی هوایی یک نیروی توانمند، متخصص، یکدست و آماده است.

امیر دادرس تصریح کرد: در حوزه پهپاد نه‌تنها از دنیا عقب نیستیم، بلکه به دستاورد‌هایی در این رابطه دست یافته‌ایم که گفتن آن ممکن است به مصلحت نباشد. ما تجهیزات مدرنی داریم که شاید در برخی حوزه‌ها از سطح دنیا نیز بالاتر باشد و از همه مهمتر اینکه هدایت آن بر عهده خودمان است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی پدافند هوایی ما امروز از رادار‌ها و تجهیزات پدافند بسیار توانمندی برخوردار است و نیروی دریایی ما امروز اقیا&