ساخت ۷۳۰۰ تخت بیمارستانی در کشور توسط قرارگاه سازندگی خاتم/ اعلام آمادگی برای ساخت بیمارستان ولی‌عصر

از سراسر وب

سعید محمد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: طبق یک تفاهم‌نامه فی‌مابین قرارگاه سازندگی خاتم با وزارت بهداشت این قرارگاه 7 هزار و 300 تخت بیمارستانی در 11 استان کشور احداث خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تاکنون یک هزار و ۳۰۰ تخت تحویل شده و هفته گذشته بیمارستان پوست رازی تحویل داده شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء افزود: شتاب خوبی گرفتیم دوره ساخت به شدت کوتاه شده، قبلاً دوره ساخت بین ۵ تا ۲۰ سال بود، بیمارستان پوست رازی را ظرف ۳ سال تکمیل کردیم و آمادگی را داریم که اگر از سمت وزارت بهداشت تقاضا شود در پروژه بیمارستان ولی‌عصر اراک نیز ورود کنیم.

محمد ادامه داد: قرارگاه خاتم علیرغم همه مشکلاتی که در نبود منابع مالی در کشور وجود دارد، کشور را به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل کرده و بیش از ۲۸۵ پروژه در بخش‌های مختلف وزارتخانه‌های متعدد راه و شهرسازی، نیرو، صنعت و معدن، مخابرات و بهداشت و درمان را در استان‌های مختلف کشور در دست کار دارد که از روند خوبی برخوردار هستند.

وی گفت: تقریباً به صورت هفتگی پروژه افتتاح می‌کنیم، مدل‌های تأمین منابع مالی متنوعی را با دولت پیگیری می‌کنیم و صرفاً به نقدینگی اکتفا نمی‌کنیم، خدا را شکر روش‌ها جواب داده پروژه‌های خیلی بزرگ و مهم و استراتژیکی را قرارگاه درگیر است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بیان کرد: اخیراً هم پروژه مهر خلیج فارس اولین پتروپالایشگاه را در بندرعباس با سرمایه‌گذاری خود قرارگاه و با عنوان اولین پتروپالایشگاه تمام ایرانی کلنگ‌زنی کردیم، تا پایان سال پروژه‌های زیادی را که در همه حوزه‌ها است به‌صورت هفتگی افتتاح خواهیم کرد و در استان مرکزی هم پروژه‌های زیادی هم در دست اجرا داریم و به‌مرور به بهره‌برداری می‌رسانیم.

محمد بیان کرد: تا به امروز چهار پروژه شهری را در زمان بسیار کوتاه در اراک تکمیل کردیم، تفاهم‌نامه‌ای برای اجرای 5 پروژه جدید با مبلغ 300 میلیارد تومان و به مدت 36 ماه به صورت طرح و ساخت امضا شد که می‌تواند در روان‌سازی ترافیک و حمل و نقل در سطح شهر اراک اثرات مثبتی بگذارد.

پایان خبر / رکن آنلاینو


ممکن است شما دوست داشته باشید