سخنگوی نخست‌وزیر عراق: آمریکا تمایل دارد سفارتش در بغداد باز بماند

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، «ملا طلال»، سخنگوی نخست‌وزیر عراق گفت که حضور نیروهای آمریکایی در این کشور اشغالگری نیست و سفارت آمریکا در بغداد فعلاً تعطیل نخواهد شد. 

او پنجشنبه گفت که خبری رسمی مبنی بر بسته شدن سفارت آمریکا در بغداد وجود ندارد ولی دولت عراق به واشنگتن خبر داده که تمایل دارد سفارت باز بماند.

طلال در مورد حضور نظامیان آمریکایی در خاک عراق به رغم مخالفت‌ها گفت: «وجود آمریکایی‌ها در عراق به معنای همکاری با کشور دوست است؛ کشوری که با آن روابط محکمی داریم و آن را در زمینه‌های اقتصادی و سایر زمینه‌ها تقویت خواهیم کرد».

او نگرانی‌های وزیر خارجه آمریکا در خصوص حمله به نظامیان آمریکایی در عراق را «حق قانونی» دانست و گفت که بغداد در رابطه با گفت‌وگوی راهبردی با آمریکا (پیرامون نحوه باقی‌ماندن آمریکایی‌ها در عراق) گام‌های بزرگی بر داشته است.

سخنگوی مصطفی الکاظمی گفت که دولت عراق  در چندین بخش برای تأمین امنیت مراکز دیپلماتیک و منطقه سبز کار می‌کند و حفاظت از این مناطق و مراکز وظیفه دولت است.

او در مورد احتمال بسته شدن سفارت آمریکا گفت که بسته شدن این سفارت می‌تواند به بسته شدن سایر سفارت‌ها و خروج مراکز دیپلماتیک از بغداد و در نتیجه انزوای عراق منجر شود. 

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید