سربازان در دفاع مقدس نقش حیاتی و سرنوشت‌ساز داشتند

از سراسر وب

سربازان مایه عزت و امنیت کشور هستند/ امنیت بدون وجود سربازان، قوام نداردبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «سعید شعبانیان» معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و روز سرباز با حضور در جمع سربازان نیرو‌های مسلح در آستان قدس رضوی، سربازان را رکن رکین نیرو‌های مسلح دانست و اظهار داشت: در ارزش و جایگاه سرباز همین بس که حضرت امام (ره) می‌فرمایند ما همه سرباز اسلام هستیم و امیدوارم در کتابی که بناست اسم سرباز را بنویسند اسم ما را نیز در کنار سربازان بنویسند.

وی با بیان اینکه سربازان دژ‌های مردم هستند، افزود: سربازان مایه عزت و امنیت کشور هستند و امنیت بدون آن‌ها قوامی ندارد.

معاون وزیر دفاع همچنین با بیان اینکه سرباز تنها زینت کشور نیستند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا و تمام مسئولین این نظام مقدس با اتکا به خداوند متعال و به پشتوانه جوانان غیور، شجاع و شیردلِ سرباز با مستکبران دنیا سخن می‌گویند.

امیر شعبانیان خطاب به سربازان و افسران وظیفه گفت: شما مجاهدین راه خدا هستید و کسی هستید که امام (ره) آرزو می‌کنند جای شما باشند.

وی با بیان اینکه از ده‌ها هزار شهید جمهوری اسلامی ایران بیش از دو سوم، سربازان عزیز بودند، عنوان کرد: نقش سربازان در دفاع مقدس یک نقش حیاتی، حساس، و سرنوشت‌ساز بود و به همین دلیل و علت است که می‌گوییم سربازان رکن رکین نیرو‌های مسلح هستند.

معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: سرباز روز مشخصی ندارد؛ همه روز‌های سال روز سرباز است و سربازان به‌عنوان حریم یافتگان نیرو‌های مسلح بایستی مومن، کاردان و شجاع باشند که الحمدلله هستند.

امیر شعبانیان همچنین به دستاورد‌های دوران سربازی اشاره کرد و گفت: خدمت مقدس سربازی علاوه بر دستاورد‌های اجتماعی و سیاسی، به جوانان قدرت برنامه‌ریزی، قانون‌پذیری، تعاون، مسئولیت پذیری، صبر و استقامت، توانایی زندگی جمعی، درک متقابل، آمادگی جسمانی، پرورش جسم و روح می‌دهد و سربازان با تأسی از منش و رفتار شهیدانی همچون سلیمانی‌ها و صیاد‌ها روح خود را برای سعادت دنیوی و اخروی پرورش دهند.

وی تصریح کرد: سربازان جوان، امروز آینده‌سازان ایران اسلامی هستند؛ پس باید خوب آموزش ببینند و در کنار برادران خود در نیرو‌های مسلح که فرهنگ غنی دفاع مقدس در وجود آن‌ها جاری و ساری است تجربه کسب کرده و آبدیده شوند.

معاون وزیر دفاع گفت: دوران پرافتخار سربازی، دورانی است که اکثر جوانان آن را سپری خواهند کرد، جوان در دوران سربازی اعتماد به نفس پیدا می‌کند و یاد می‌گیرد روی پای خودش بایستد. در واقع در دوران سربازی، جوان آبدیده می‌شود تا جایی که بتواند آینده و کشور خود را بسازد. می‌آموزد که برای خانواده و دیگران تکیه‌گاه باشد و یاد می‌گیرد که مستقل عمل کند. جوان در دوران سربازی از نظر معنوی و مسائل دینی ساخته می‌شود؛ چون وقتی انسان در شرایط سخت قرار می‌گیرد، به خدا نزدیکتر می‌شود و ایمان و تقوای او تقویت می‌شود.

امیر شعبانیان در پایان با بیان اینکه امسال در وزارت دفاع به مناسبت این روز مقدس در تمامی سازمان‌ها و صنایع و مراکز تجمیعی و مراکز آموزش برنامه گرامیداشت ویژه‌ای را با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ویژه سربازان برگزار کردیم، افزود: وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح به مناسبت روز صنعت دفاعی و به‌منظور ارج نهادن به جوانانِ سرباز، برای تمامی سربازان وزارت دفاع مرخصی تشویقی منظور کرد.

انتهای پیام/ ۲۴۱