سردار فضلی: «بابارجب» با خدا معامله کرد/ رونمایی از کتاب، تکریم همسر شهید است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات «رکن آنلاین»، آئین رونمایی از کتاب بابارجب که شامل خاطرات شفاهی همسر شهید رجب محمدزاده است، عصر امروز با حضور سردار علی فضلی، طوبی زرندی همسر شهید محمدزاده و نسرین رجب‌پور نویسنده کتاب در سالن اجتماعات «رکن آنلاین» برگزار شد.

سردار علی فضلی، جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم ضمن بیان اینکه خدا را شاکریم همزمان با ۴۰ سالگی دفاع مقدس پرداختن به یک اسطوره موجب شد امروز از کتابی در باره خاطرات همسر ایشان رونمایی کنیم، گفت: این جلسه در واقع تکریم و پاسداشت همسر شهید و فرزندان دلبند ایشان است.برای این مسئله از «رکن آنلاین» و مدیریت آن تشکر می‌کنم.

وی افزود: خدا را شاکریم در مواجهه با خانواده‌ای اهل جهاد قرار داریم. نمی‌توان گفت بابا رجب تنها به جبهه رفت و جنگید بلکه باید گفت همه خانواده به جبهه رفتند. چه بابا رجب که در خط مقدم جنگید و بخشی از عمر شریف خود را در دفاع از دین خدا فدا کرد و در نهایت پس از توفیق جانبازی به شهادت نائل شد و چه خانواده همسر ایشان. بابا رجب شهید زنده‌ای بود که سه دهه در میان ما بود و خانواده معظم ایشان توفیق پرستاری و خدمت ایشان را یافتند. آنها نیز با این توفیق خودشان رادر جبهه فرض می‌کنند و جبهه واقعا همین است «جلب رضایت خدا» و غیر آن ممکن نیست.

سردار فضلی با بیان اینکه اگر همگان پا در عرصه دفاع از انقلاب قرار ندهند این دشمنی‌ها از سوی صهیونیست‌ها، آمریکایی‌ها، عربستان و غرب که همچنان به اشکال مختلف ادامه دارد، ادامه دار خواهد بود، گفت: اگر خون مقدس و پاک منزه شهدایی چون بابارجب و امثال او نبود ممکن نبود ما ۴۲ سالگی پیروزی انقلاب را شاهد باشیم.

این جانباز سال‌های دفاع مقدس با بیان اینکه در آستانه اربعین سیدالشهدا قرار داریم و فراغی که به واسطه این ویروس کرونا ما را از آن سرزمین دور کرده اندوهی را برای ما پدید آورده، گفت: این ویروس مردم سرزمین‌مان و سراسر گیتی را از توفیق زیارت محروم کرد اما بدانید نیت‌ها مهم است. اگر نیت برای خدا باشد همیشه کارساز است کما اینکه همسر و فرزندان بابارجب با خدا معامله کردند. انشاالله اجر همه با سالار شهیدان باشد.چون این رزمنده‌ها ادامه راه سیدالشهدا را طی کردند. 

 

مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن» درباره شهید بابارجب به کارگردانی حمید یادروج امروز در مراسم رونمایی کتاب برای حاضران پخش شد

جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه من شرمنده خانواده شهدا و جانبازان هستم، گفت: امسال در ۴۰ سالگی دفاع مقدس بنا شد از دو میلیون و ۴۵۰ هزار رزمنده بسیجی و سرباز بسیجی که در دوران دفاع مقدس در سپاه نام نیکویشان ثبت شده، تجلیل کنیم، توضیح داد: این امر مطلع مبارکی است که تا پایان سال فرصتی خواهد بود تا همه عزیزان از این موهبت بهره‌مند شوند.

سردار فضلی درباره جلسه رونمایی از کتاب بابارجب هم گفت: در جلسه هفتگی که برای ۴۰ سالگی دفاع مقدس داشتیم دوستان ما در سپاه امام رضا (ع) از تهیه کتاب خبر دادند. کتابی که برای ما درس‌های فراوانی خواهد داشت نه یک روز و یک ساعت بلکه سه دهه از زندگی جانبازی که آثار و برکات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه باید به امثال بابارجب‌ها بیشتر بپردازیم تا این الگوها به جامعه معرفی شوند، خاطرنشان کرد: ما تازه به گوشه‌ای از خاطرات همسر و فرزندان یک جانباز پرداخته‌ایم در حالی که او از سال ۵۹ در جهاد عضویت داشت. برای خدمت به مردم و محرومین در حالی که شغل نانوایی داشت برای ادای دین به جبهه‌ها رفت و جهاد کرد. او اگر مجروح نشده بود اکنون در پی رفتن به جبهه‌های مقاومت بود. افرادی چون بابارجب شهدای زنده‌ای بودند که هر چه رسانه‌ها و بحث‌های فرهنگی به زوایای حیات و ممات آنها بپردازد باز هم ناگفته بسیار است و کار ناچیز. 

جانشین معاونت هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با انتشار چنین آثاری بخشی از بدهی ما به نسل امروز و آینده جبران خواهد شد زیرا نسل&z