سردار فضلی: مشکلات اقتصادی ناشی از پیاده‌نشدن فرهنگ دفاع مقدس در این حوزه است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی «رکن آنلاین»، سردار علی فضلی جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران و از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در ویژه برنامه گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس که به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار شد، گفت: جنگ تحمیلی در شرایطی آغاز شد که تازه انقلاب شده بود و کشور درگیر مشکلاتی بود، در این شرایط دیدیم و در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ ما در مقابل حمله زمینی و هوایی و دریایی رژیم بعثی قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: آن زمان سپاه نهاد نوپا و تازه تاسیسی بود، در چنین شرایطی هجمه ناجوانمردانه دشمن علیه ما آغاز شد. دشمن بخشی از مرزهای ما را اشغال کرد. اینجا بود که امام راحل فرمودند: « بیگانه‌ای آمده، سنگی زده و شیشه ای شکسته است» و اینگونه بود که هیمنه دشمن را فروریخت.

*  بنی‌صدر حاضر به وحدت نیروهای مسلح و دفاع از مرزهای کشور نشد!

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اضافه کرد: فرمان امام این شد که  هرکس می تواند در مقابل پیشروی دشمن بایستد به جبهه برود و با وجود اینکه شرایط ما برای آغاز دفاع مقدس چندان مهیا نبوده با این فرمان نورانی با سرعت نیرو‌های مسلح تجمیع شدند.

سردار فضلی تصریح کرد: همه نیروها با هم تجمیع شدند و همه ظرفیت ها در خدمت انقلاب اسلامی قرار گرفت. بنی صدر به دلایلی حاضر به وحدت نیروهای مسلح و دفاع از مرزهای کشور نشد و اعتقادی به ترکیب نیروهای مردمی، سپاه با ارتش نداشت و از دادن اسلحه و مهمات به ما خوددداری می کرد.

جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه خاطرنشان کرد: بنی صدر ۴-۵ عملیات را فرماندهی کرد و چون نیت او خالص نبود با شکست مواجه شد و بعد از آن هم با منافقین از کشور گریخت و تا امروز علیه کشور و مردم توطئه می کنند.

* هویت تاریخی مردم ایران با دفاع مقدس گره خورده است

وی در ادامه با اشاره تدبیر امام (ره) گفت: هنر امام (ره) این بود که ظرفیت همه مردم در خدمت دفاع مقدس قرار گرفت. این هنر امام (ره) بود که از همه ظرفیت های مردمی استفاده کرد و مردم هم با تمام توان در دفاع مقدس مشارکت کردند و سهیم بودند.

 جانشین معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران در پاسخ به این سوال که چرا باید دفاع مقدس را بازخوانی کنیم، افزود: هویت تاریخی مردم ایران با دفاع مقدس گره خورده است، این بازخوانی نیاز است تا آنهایی که در دوران دفاع مقدس حضور نداشته اند با فرهنگ این دوران آشنا شوند.

* مشکلات اقتصادی ناشی از پیاده‌نشدن فرهنگ دفاع مقدس در این حوزه است

وی با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس می تواند از مشکلات گره گشایی کند، اظهار داشت: اگر در عرصه اقتصادی با مشکل مواجه هستیم برای این است که در آن فرهنگ دفاع مقدس پیاده نشده است. اگر فرهنگ دفاع مقدس در اقتصاد پیاده شود حتما مشکلات اقتصادی را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به پیروزهای جبهه مقاومت تاکید کرد: سردار سلیمانی فرهنگ دفاع مقدس را در جبهه مقاومت ساری و جاری کرد و برای همین بود که شاهد موفقیت و پیروزی جبهه مقاومت بودیم.

سردار فضلی با اشاره به نقش اردوهای راهیان نور در انتقال فرهنگ دفاع مقدس گفت: قبل از شیوع کرونا سالانه تعداد زیادی از علاقمندان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق جنگی سفر می کردند و امیدواریم هر چه زودتر ویروس کرونا از بین برود تا زودتر شاهد برگزاری اردوهای راهیان نور باشیم.

رئیس ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش گفت: صدام به بهانه قرداد الجزایر به کشور ما حمله کرد و شرایطی را فراهم کرد که عملیات های نظامی خودش را با حمایت غربی ها و برخی کشورهای دیگر آغاز کند. عراق در ابتدای جنگ ۱۵ لشکر داشت و در ادامه به ۶۰ لشکر رسید که این بدون حمایت کشورهای دیگر ممکن نبود.

* جنگ علیه ما با هدف ساقط شدن نظام اسلامی شروع شد

سردار فضلی تصریح کرد: جنگ با هدف ساقط شدن نظام اسلامی علیه ما شروع شد، ساقط کردن نظام ما آرمان آمریکایی ها بود و برای همین جنگ با این هدف علیه ایران آ&#