سروری: اصلاح‌طلبان می‌خواهند یا شورش اجتماعی راه بیفتد یا اپوزیسیون دولت باشند

از سراسر وب

پرویز سروری نماینده مردم تهران در مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب «رکن آنلاین» با اشاره به سرمقاله یک روزنامه با قلم عباس عبدی فعال اصلاح‌طلب مبنی بر لزوم استعفای حسن روحانی از جایگاه ریاست جمهوری اظهار داشت: اصلاح طلبان به دنبال این هستند که حمایت خودشان از روحانی را از افکار عمومی پاک کنند و ذهن مردم را به این سمت مدیریت کنند که اصلاح‌طلبان در صف مقدم مخالفت با روحانی ایستاده‌اند.

*مردم یادشان نرفته اصلاح‌طلبان می‌گفتند اصلاحات تضمین روحانی است

سروری در عین حال افزود: اما من فکر می‌کنم که خیلی دیر شده چون مردم هنوز یادشان است که در همین روزنامه اعتماد آقای محمدرضا خاتمی اعلام کرد که اصلاحات تضمین روحانی است آنها این ضمانت را به ملت ایران داده‌اند و امروز باید روی ضمانت خود بایستند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان اعلام کردند که روحانی نسخه شفابخش اقتصاد کشور و مشکلات کشور است و امروز نمی‌توانند شانه خالی کنند و با دو اظهار نظر در مورد موضوعات حاشیه ای نقش خودشان را در شکل گیری دولت روحانی از بین ببرند.

* سبد رای اصلاح‌طلب‌ها بود که با تمام قدرت پشت روحانی ایستاد

سروری با تاکید بر اینکه همه کسانی که با موضوعات سیاسی به انتخاباتی کشور ما آشنا هستند می‌دانند که جریان کارگزاران و اعتدال قادر به رای گیری از مردم نیست تصریح کرد: سبد رای اصلاح‌طلب‌ها بود که با تمام قدرت پشت روحانی ایستاد و به تعبیری ظرفیت اصلاح طلبان را در سبد رای روحانی قرار داد. 

*اصلاح طلبان دنبال آنارشیسم اجتماعی هستند

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم با بیان اینکه این اقدامات و اظهارات، امروز برای برهم زدن انسجام ملت ایران شکل می‌گیرد، گفت: آنها می‌خواهند با این کار زمینه شورش های اجتماعی در کشور را فراهم کنند و در ماه‌های منتهی به انتخابات اجازه ندهند که آرامش در کشور وجود داشته باشد و با یک آنارشیسم اجتماعی اجازه ندهند که یک دولت جوان انقلابی بر سر کار بیاید.

*اصلاحات به دنبال شورش اجتماعی و تولید نفرت ملی است

وی با تاکید بر اینکه این استراتژی اصلاح‌طلب‌ها هست و آنها چون خود را از قبل بازنده می‌بینند تنها راه خروج از این وضعیت را یک شورش اجتماعی و بر هم زدن انسجام جامعه کشور و تولید نفرت ملی به جای وحدت ملی می‌دانند خاطرنشان کرد: به همین دلیل شما می‌بینید که تئوریسین های اصلاح طلب، امروز خشونت را تئوریزه می‌کنند و زمینه های یک خشونت و نفرت ملی و درگیری ملی را میخواهند ایجاد کنند و اجازه ندهند که روند تغییر از یک جریان و نا کار آمده به یک جریان کار آمد مستقل با برنامه تبدیل شود.

سروری با اشاره به اینکه راه نجات کشور طبق فرموده رهبر معظم انقلاب نگاه به داخل و یک جریان انقلابی با اعتماد به نفس بالا هست، گفت: این آن چیزی هست که امروز اصلاح‌طلبان به دنبال بر هم زدن آن هستند و به نظر من تئوری استعفای روحانی با چند هدف صورت می گیرد.

* اصلاح‌طلبان می‌خواهند یا شورش اجتماعی راه بیفتد و یا اپوزیسیون دولت باشند

این نماینده ادوار مجلس در همین زمینه افزود: هدف آن‌ها این است که اگر آقای روحانی بازیچه دستشان قرار بگیرد و بخواهد استعفا دهد بی‌نظمی اجتماعی در ماه‌های منتهی به انتخابات امکان ظهور و بروز بالای خواهد داشت و اگر هم نپذیرد، تحلیل اصلاح طلبان این است که این در ذهن مردم اصلاح طلبان را به عنوان اپوزیسیون دولت معرفی می کند و همین مسئله می تواند در انتخابات برای آنها امید بخش باشد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان در عین حال تاکید کرد: من معتقدم که موضوع خیلی عمیق تر از این حرفهاست است که اصلاح طلبان به آن فکر می‌کنند و باید بدانند که این اقدامات منزلت آنها را در پیش مردم ایران به شدت کاهش خواهد داد و نه تنها آورده ای برای آنها نخواهد داشت بلکه می تواند به عنوان یک ظرفیت منفی برای آنها محسوب شود.

پا&