سید حسن نصرالله: صدام با هواپیما زائران اربعین امام حسین (ع) را هدف قرار می‌داد

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، سید حسن نصرالله، دبیرکل جزب‌الله لبنان چهارشنبه‌شب به مناسبت اربعین حسینی (ع) سخنرانی کرد.

سید حسین نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به زیارت اربعین و تاریخچه این زیارت اشاره کرد و گفت که بر اساس اسناد و منابع تاریخی، اولین کسی که به زیارت اربعین (چهلمین روز شهادت شهدای کربلا) رفت، جابر بن عبدالله انصاری بود و او اولین زائر اربعین امام حسین (ع) به شمار می‌رود.

او گفت که این مراسم در طول تاریخ بود ولی در دوران معاصر و زمان حکومت بعث، رژیم صدام از برگزاری مراسم اربعینی مقابله می‌کرد و اجازه راهپیمایی به شیعیان را نمی‌داد و حتی در برخی سال‌ها این رژیم اقدام به هدف قرار دادن زوار امام حسین (ع) با هواپیما و بالگرد کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که او به همراه شهید سید عباس موسوی، دبیرکل سابق این حزب و جمعی از طلبه‌ها در آن زمان، شاهدان عینی این جنایت صدام بودند.

سید حسن نصرالله گفت که امسال به دلیل شیوع کرونا و نگرانی از انتشار این ویروس، این مراسم محدود شد.

او اربعین امام حسین (ع) را رویدادهای بزرگ دانست و گفت که باید دید، راز این که این رویداد با مروز زمان و به رغم اقداماتی که برای مقابله با زنده نگه داشتن آن شده است، فراموش نشده چیست.

سید حسن نصرالله گفت که امام حسین (ع) شخصیت منزوی نبود، بلکه در متن حوادث حضور داشت و به دلیل نسبتی که با پیامبر (ص) و امیرالمؤمنین و حضرت زهرا (علیهما السلام) و همچنین به دلیل ویژگی‌های شخصیتی و اخلاقی که داشتند، در بین مردم شناخته شده و معروف بودند.

 

در حال تکمیل…

 

 


ممکن است شما دوست داشته باشید