شهادت زیباترین مرگ و شهدا آموزگاران زیبا زیستن، زیبا مردن و رسیدن به خدا هستند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: پیام روشن شهدا مجاهدت برای آرمان‌های امام راحل (ره)، استکبارستیزی، دشمن ستیزی است و شهدا آموزگاران زیبا زیستن، زیبا مردن و رسیدن به خدا هستند.

شهادت زیباترین مرگ و شهدا آموزگاران زیبا زیستن، زیبا مردن و رسیدن به خدا هستندبه گزارش «رکن آنلاین»، حجت الاسلام عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین تکریم، تشیع و خاکسپاری شهید گمنام گلگون کفن دوران دفاع مقدس که در شهرک شهید رسولی ستاد ارتش برگزارشد با اشاره به نقش شهدای دوران انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در حفظ حریم میهن اسلامی، گفت: پیشرفت، آبادانی، امنیت و آرامش موجود در کشور مرهون ایثارگری‌ها و جان فشانی‌های شهدا است.

وی افزود: شهدا عزیزان درگاه خدایند و عزیزتر از شهادت وجود ندارد و شهادت در راه خدا آرزوی همه اولیا الهی بوده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: زیباترین و گرامیترین نوع مرگ، شهادت در راه خداوند است و شهدای گرانقدر با جانفشانی موجب سربلندی و سرافرازی خود، خانواده و کشورشان شده اند و اگر رشادت‌ها و دلاور مردی‌های شهیدان نبود امروز این امنیت و آرامش در جامعه حاکم نبود چنانکه مشاهده می‌کنید در اطراف ما کشور‌هایی که جوانمردانی مانند این شهدا ندارند آرزوی یک ساعت زندگی بدون ترس به همراه آرامش را دارند و اسیر چنگ دشمنان هستند و زیر چکمه‌های حرامی‌ها و اجانب له می‌شوند و صدایشان به جایی نمی‌رسد.

وی تصریح کرد: امروز به یمن خون پاک شهدا و دلاورمردی‌های اسرا، آزادگان و جانبازان انقلاب اسلامی ایران مقتدرترین، عزیز و سربلندترین کشور جهان است و خدا را شاکریم که فرهنگ شهدا در جامعه جاری و ساری است و اقتدار کنونی جمهوی اسلامی به برکت خون همین شهداست.

نماینده، ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه شهدا امروز درس ایستادگی و مقاومت را به ما می‌دهند، گفت: شهدا برای شرف، ناموس، مکتب، دفاع از انقلاب و اسلام و حدود و ثغور کشور تا پای جان ایستادند، تا ما امروز سرمان را بالا بگیریم و با افتخار در مکتب جهاد و شهادت گام برداریم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: حفظ استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، حفظ ارزش‌های دینی و اخلاقی، پاسداشت علم و پرهیزکاری از جمله اهداف بلند مدت شهیدان ما بوده است و امروز همه آحاد جامعه وظیفه دارند در نیل به این اهداف مقدس تلاش و همت کنند.

حجت الاسلام محمد حسنی افزود: امروز مادران این جامعه بزرگترین مسئولیتشان تربیت عباس‌ها و حسین‌ها و فرزندان نیکو است و باید راه شهیدان را ادامه دهند و ما مسئولان و خدمتگزاران اگر کارهایمان برای رضای خدا باشد و وظیفه مان را به درستی انجام دهیم در روز قیامت شرمنده شهدا نخواهیم بود.

وی در پایان گفت: شهروندان گرامی شهرک شهید رسولی، این شهید بزرگوار از امروز مهمان شماست و باید برای این شهید خواهری، مادری، برادری و پدری کنید و در کنار مزار شریف این شهید درس بگیرید، چون که شهدا آموزگاران زیبا زیستن، زیبا مردن و رسیدن به خدا هستند.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین صنعت پور، رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش، امیر سرتیپ محمودی معاون اجرایی ارتش، امیر سرتیپ احمد دادبین فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم محمدرضا حسینی فرمانده دژبان ارتش و خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.