«شیخ شهیدان» از نظر حاج قاسم سلیمانی که بود/ «ایران قوی» رونمایی شد

از سراسر وب

 به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت «رکن آنلاین»، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت و حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، صبح امروز (سه‌شنبه ۸ مهر) باحضور در باغ‌موزه دفاع مقدس به صورت ویدئو کنفرانسی با خانواده شهید شعبان نصیری از استان البرز دیدار و گفت‌وگو کردند. شهید نصیری از همرزمان شهید حاج قاسم سلیمانی بود و سپهبد سلیمانی دربار این شهید مبارزه با داعش گفته بود: «شهید نصیری یکی از اولیای خدا بود که در جامعه ما گمنام و مخفی بود. شهید شعبان نصیری به عنوان «شیخ شهیدان» شناخته شده است.»

مدیرکل ایثارگران البرز در بخشی از این ارتباط که ابتدا به دلیل نقص فنی بصورت تلفنی بود، گفت: شهید نصیری از بنیانگذاران لشگر عراق و از شهدای شاخص استان البرز است. ایشان در خرداد ۹۶ در موصل به شهادت رسید. شهید نصیری ۲ پسر و یک دختر به یادگار گذاشته است.

در ادامه و پس از برقراری ارتباط تصویری، خانم رحمانی مادر شهید نصیری در سخنانی کوتاه گفت: بی‌ریا خدمت می‌کرد و بدون چشم‌داشتی هشت سال در دفاع مقدس خدمت کرد و هرچه رهبر می‌فرمود، لبیک می‌گفت. افتخار می‌کنم که خداوند چننین فرزندی به من عطا کرد و ان‌شاءالله سر سفره امیرالمؤمنین مهمان باشد. او دوست داشت خدمت کند، چه در ایران، چه عراق و چه سوریه. اگر هزار تومان درآمد داشت، ۵۰۰ تومان آن را به مستمندان می‌داد.

علی نصیری برادر شهید نصیری هم گفت: شهید نصیری مانند دیگر ‌شهدا، ولایتمدار بود و خلوص نیت داشت. ایشان از بنیانگذاران سپاه کرج بود و از ویژگی‌های بارزش این بود که کارهای سخت را انتخاب می‌کرد، چون معتقد بود کاری که روی زمین مانده است را باید برداشت. هشت سال کامل در دفاع مقدس حضور داشت و پدر، خانواده ایشان را حمایت و سرپرستی می‌کردند.

وی ادامه داد: عناصر عراقی دلبسته به انقلاب را شناسایی و ساماندهی کردند و در لشگر بدر هدایت کردند، شهید ابومهدی المهندس هم از دوستان نزدیک شهید نصیری بود.

برادر شهید نصیری افزود: شهید نصیری مدتی را هم در سومالی در قالب جمعیت هلال احمر، کمک‌های انسان‌دوستانه داشت و فعال بود. در لبنان و سوریه هم در جبهه مقاومت فعال بود. جالب اینکه اخوی بنده در عراق شناخته‌شده تر از ایران بود. امیدوارم شفاعت ایشان شامل حالمان شود.

 

 

*«سه‌شنبه‌های تکریم» پایان یافت اما تکریم شهدا ادامه دارد

حجت‌الاسلام ارزانی، رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور که بانی این دیدارها با خانواده شهداست، در ادامه این ارتباط تصویری طی سخنانی گفت: ۱۴ هفته قبل نخستین «سه‌شنبه‌های تکریم» را کلید زدیم و از نخستین جلسه، دکتر صالحی حضور داشتند. امروز آخرین جلسه «سه‌شنبه‌های تکریم» است، البته چون در چهلمین سالگرد دفاع مقدس هستیم، این جلسات به صورت ماهانه ادامه خواهد یافت.

در ادامه، سردار کارگر در سخنانی ضمن خیر مقدم به وزیر ارشاد و ادای احترام به خانواده شهید نصیری گفت: «سه‌شنبه‌های تکریم» ابتکاری است که می‌تواند برای بقیه مسؤولان هم الگو باشد.

سپس، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: افتخار داریم که خدمت خانواده شهید سردار نصیری از شهدای شاخص استان البرز هستیم. شرایط کرونایی توفیق دیدار حضوری را سلب کرده است، امیدوارم با دفع این بلیه، توفیق زیارت حضوری خانواده شهدا نصیبمان شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: هشت سال دفاع مقدس در تاریخ ایران زمین درخشان است، چون در یکی از مظلومانه ترین جنگهای تاریخ حضور داشتیم و سرافرازانه از آن عبور کردیم.

وی اظهار داشت: ما فقط در جبهه درگیر نبودیم، بلکه شهرهای ما مظلومانه زیر بمباران دشمن بود و ۱۶ هزار شهید بی دفاع تقدیم کردیم. همچنین ده‌ها هزار شهید و جانباز شیم®