ضعف پنتاگون در انجام نبرد‌های نامنظم برابر رقبایی چون «روسیه، چین و ایران»

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، در راهبرد 2020 دفاع ملی آمریکا که پنتاگون (وزارت دفاع) این کشور آن را منتشر ساخته، بر مهیا کردن کامل ارتش آمریکا به فراگیری تاکتیک نبرد نامنظم  برابر رقبایی چون روسیه، ایران و چین تاکید شده است.

 به نوشته وبگاه «آسیا تایمز» در راهبرد جدید دفاع ملی آمریکا  بر نبرد بالقوه با کشورها و ارتش‌های پیشرفته تا شبه نظامیان مستقر در خاورمیانه و آفریقا تاکید شده و آمده است، نبرد نامنظم تنها مختص نیروها یگان ویژه نیست. در این گزارش تاکید شده که علیرغم چندین دهه نبرد نامنظم، جنگهایی که دشمنان از نقاط ضعف در فناوری و تاکتیکهای ایالات متحده استفاده کرده اند، پنتاگون هنوز برای این نوع جنگ آماده نیست.

در گزارش سال ۲۰۲۰ راهبرد دفاع ملی آمریکا به چین، روسیه و ایران  به عنوان رقبای آمریکا در این زمینه اشاره شده و آمده است، جنگ نامنظم به جای تکیه براقدامات نظامی سنتی مانند حملات هوایی و حملات زمینی، بیشتر متکی به فریب دیجیتالی و سلاح‌هایی است که از حفره‌های موجود در ارتش دشمن بهره می‌جوید.

در این گزارش بر مدل‌های چین و روسیه به عنوان الگوهای برتر نبردهای نامنظم تاکید شده و به عنوان مثال درباره چین نوشته است، چین برای دستیابی به اهداف راهبردی خود، مانورهای دیپلماتیک، فعالیت‌های اقتصادی و نظامی را ترکیب می‌کند. به عنوان مثال، تلاش‌های دیپلماتیک و اقتصادی چین در دریای چین جنوبی تلاش برای اجرای کنوانسیون حقوق دریایی سازمان ملل را امکان پذیر کرده است.

پایان خبر / رکن آنلاین.


ممکن است شما دوست داشته باشید