طرح خودرودار کردن خانوارهای فاقد خودرو در نوبت بررسی مجلس قرار گرفت

از سراسر وب


«رکن آنلاین» – سید علی موسوی، نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که دو طرح خودرودار کردن خانوارهای فاقد خودرو و همچنین طرح تشویق خانواده‎ها به زاد و ولد در نوبت بررسی در صحن مجلس قرار دارند.

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از وبسایت عصر خودرو، آقای موسوی به عنوان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این طرح به وسیله سهام عدالت سازوکاری را پیش بینی کرده که خانوارهای پنج دهک پایین جامعه که خودرو ندارند، بدون هزینه کردن حتی یک ریال صاحب خودرو شوند. به گفته وی طرح خودرودار کردن خانوارها از قابلیت‌های سهام عدالت بهره برده و برای دولت بار مالی به دنبال نخواهد داشت. از سوی دیگر 50 درصد سهام عدالت این خانواده‌ها نیز دست نخورده باقی خواهد ماند.

آقای موسوی اعلام کرد که این طرح در راستای جهش تولید، اشتغالزایی و همچنین فراهم کردن خودرو برای خانوارهای فاقد خودرو تهیه شده است.
همچنین آقای موسوی در راستای تشویق خانواده‌ها به زادوولد نیز بیان کرد: بر اساس یک طرح پیشنهادی، فرزندان سوم به بعد از سهام آیندگان برخوردار خواهند شد. طبق این طرح فرزند سوم یک و نیم میلیون تومان، فرزند چهارم دو میلیون و فرزند پنجم به بعد دو و نیم میلیون تومان سهام دریافت خواهند کرد.
وی در ادامه صحبت ‌هایش تصریح کرد: بر اساس طرح مورد اشاره پیش‌بینی شده هر مادری که فرزنددار شود، برای هر فرزند یک میلیون تومان به صورت نقدی یا سهام به وی تعلق بگیرد. از طرفی فرزندان سوم به بعد به اندازه یارانه‌شان از محل فروش سهام در هر ماه یارانه دریافت خواهند کرد که این رویه تا سن ۱۰ سالگی بچه‌ها به خانوارهای سه دهک پایین اختصاص خواهد یافت. این عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی تایید کرد که طرح‌های مذکور تحویل هیات رییسه شده و در نوبت بررسی قرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید