طوفان قریب الوقوع «دلتا» قیمت نفت را به بالای ۴۲ دلار رساند

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل «رکن آنلاین»،‌ امروز قیمت نفت برنت با 55 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 42 دلار و 54 سنت به فروش رفت.

نفت وست تگزاس آمریکا افزیاش ۵۰ سنتی داشت و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت ۴۰ دلار و ۴۵ سنت معامله شد.

در سایر فرآورده‌های پالایشگاهی هم بنزین با رشد 1.7 دلار گالنی 12 دلار و 79 سنت معامله شد.

نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 1.72 و 9.25 دلار را تجربه کردند.

خبرگزاری رویترز نوشت قیمت نفت امروز تحت تاثیر خبر نزدیک شدن طوفان دلتا به خلیج مکزیک آمریکا که مهمترین منطقه تولید نفت این کشور است، افزایش یافت.

بر اساس این گزارش کارگران نفتی خلیج مکزیک با نزدیک شدن طوفان دلتا  منطقه را خالی کردند.

البته نگرانی از ارائه محرک‌های اقتصادی در آمریکا که چشم انداز افزایش تقاضا را کمرنگ‌تر کرده مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت شد.

پیش‌بینی می‌شود طوفان دلتا با سرعت 193 کیلومتر در ساعت باشد. به همین دلیل تولید کنندگان نفت تجهیزات وامکانات این منطقه را خالی کردند و باعث شده میزان تولید نفت ۱.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

بر اساس آمارهای دولتی خلیج مکزیک در ماه جولای ۱.۶۵ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کرد. این منطقه حدود 17 درصد کل نفت آمریکا را تولید می‌کند که تاکنون بارها با طوفان‌های شدید آسیب دیده است.

این گزارش می‌نویسد تقاضا برای افزایش نفت با اعلام کاخ سفید مبنی بر توقف مذاکرات ارائه محرک‌های اقتصادی کمرنگ‌تر شده است.بنابراین با توجه به اینکه اقدامات حمایتی اقتصادی آتی تقریبا غیرممکن شده تقاضا برای نفت هم کاهش می‌یابد.

آمارهای روز چهارشنبه نشان می‌دهد که میزان تقاضا در پالایشگاه‌های این کشور 13.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است و البته این مسئله هم باید تاکید شود که شیوع بیماری کووید ۱۹ هم بر کاهش این تقاضا تاثیرگذار بوده است.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید