عدم رعایت شئونات اسلامی در نمایشگاه لوازم ورزشی فرافکنی است/نمایشگاه با اصرار وزارت ورزش برگزار شد

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصادی «رکن آنلاین» روز گذشته مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان طی مصاحبه ای اعلام کرد که در حفظ ارزش ها و آرمان های نظام در نمایشگاه تجهیزات ورزشی غفلت شد.  

گفتنی است سمیعی با بیان اینکه پوشش بانوانی که به عنوان مدل تبلیغاتی در این نمایشگاه به کار گرفته شده اند هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی – اسلامی ندارد گفت: وزارت ورزش و جوانان مجوزی برای برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی صادر نکرده و ارتباطی هم با این نمایشگاه ندارد. 

در ارتباط با این اظهارات خبرنگار فارس گفت وگویی با بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی بین المللی نمایشگاه ایران انجام داد که در ادامه آمده است: 

 بهمن حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی «رکن آنلاین» درباره مسائل مطرح شده درخصوص عدم رعایت شئونات و موازین اسلامی در  «نوزدهمین دوره از نمایشگاه دستاوردها و لوازم و تجهیزات ورزشی داخلی»، گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی طی سالیان متمادی همواره با آرامش برگزار شده و رعایت موازین، شئونات اسلامی و حجاب نیز برای ما همیشه در این نمایشگاه و سایر نمایشگاه ها حائز اهمیت بوده است. 

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران، افزود: لذا صحبت های سمیعی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان را درباره عدم رعایت موازین اسلامی در نوزدهمین نمایشگاه تجهیزات ورزشی را بطور کامل تکذیب می کنم. 

وی با بیان اشاره به فرافکنی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به جای اینکه ندیده و بدون اطلاع  در مورد عدم رعایت موازین و شئونات اسلامی و حجاب در نمایشگاه لوازم ورزشی نظر بدهند بهتر است بر مجموعه ای که مسئولیت آن را بر عهده دارد  نظارت بیشتری داشته باشند. 

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان اینکه متاسفانه برگزاری نمایشگاه بین المللی ورزشی و تجهیزات ورزشی همواره برای شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی با حاشیه مواجه بوده است، گفت: با توجه به حاشیه هایی که در سال های گذشته نیز وجود داشت علاقه ای  به برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی در سال جاری را نداشتیم. 

حسین زاده با تاکید بر اینکه حتما اتهامات مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان را در محاکم قضایی پیگیری می کنم، بیان داشت: عکس های منتشر شده در رسانه ها اصلا مربوط به نمایشگاه امسال نیست و این عکس ها مونتاژی از نمایشگاه های ورزشی برگزار شده در یکی از هتل ها و یک مرکز تجاری معروف مربوط به چند ماه اخیر است. 

وی بیان داشت: در هیجدهمین نمایشگاه لوازم و تجهیزات ورزشی  که سال گذشته در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد حدود 200 غرفه شرکت داشتند که متاسفانه در روز اول برگزاری این نمایشگاه با چند غرفه مواجه شدیم که در آنجا  اصول و موازین اسلامی رعایت نشده بود و به عبارتی افراد حاضر در غرفه ها حجاب اسلامی را رعایت نکرده بودند و از نوع پوشش مناسبی برخوردار نبودند.  

حسین زاده بیان داشت: لذا بلافاصله و در همان روز این غرفه ها پلمپ شد و اجازه ادامه حضور این افراد در نمایشگاه بین المللی داده نشد. 

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با بیان اینکه  پیرو پلمپ غرفه ها، این افراد برای وی مشکلاتی را بوجود آوردند،  بیان داشت: با هک کردن صفحه اینستاگرام شخصی ام  به من و اعضای خانواده ام  فحاشی کردند و مشکلات زیادی را برای من بوجود آوردند اما به هر حال از آن زمان یک سال سپری شده است. 

وی بیان داشت: همانطور که بیان کردم نمایشگاه تجهیزات ورزشی هر ساله با حاشیه  هایی مواجه بوده است،  بنابراین امسال نیز در روز اول برگزاری نمایشگاه در 5 مهر مسئولان حراست نمایش