بنر خانگی

«عراقچی» با«گروسی» دیدار کرد/توقف همکاری ایران با آژانس صحت ندارد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت کشورمان در نشست کمیسیون مشترک برجام با «رافایل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مقر آژانس در وین دیدار کرد.

دور اول جلسه حضوری هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در گراند هتل شهر وین روز سه شنبه با توافق جهت ادامه رایزنی‌ها در سطح کارشناسی پایان یافت.

براساس توافق صورت گرفته، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی‌های فنی در حوزه رفع تحریم و هسته‌ای تشکیل شد.

در این نشست‌های کارشناسی قرار است درخصوص جنبه‌های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای بحث و رایزنی و نتیجه گفتگوها به کمیسیون گزارش شود.

عراقچی در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران ضمن تشریح نتایج این دیدار،با بیان اینکه ملاقات خوبی با«گروسی» داشتم،گفت: در جریان مذاکراتی  که اکنون در حال انجام است وقتی به جمع بندی برسیم وظایفی هم برای آژانس وجود دارد؛ آژانس باید به موقع به وظایف خود عمل کند از این رو  لازم بود که او را در جریان آخرین  مذاکرات قرار دهیم تا یک هماهنگ بیشتری بین ما به وجود آید برای زمانی که  لازم است آژانس ورود پیدا کند و نقش خود را ایفا کند.

وی اظهار داشت:  همچنین در این دیدار در مورد بقیه مسائلی  که بین ما و آژانس وجود دارد و برخی از سوالاتی که هست و از قدیم هم بوده، هماهنگی هایی را انجام دادیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا خبر توقف همکاری های ایران با آژنس صحت دارد؟،گفت:خیر- توقف همکاری های فنی ایران و آژانس صحت ندارد بنابراین، هم راستی آزمایی های آژانس ادامه دارد و هم، همکاری هایی در زمینه کمک های آژانس در حوزه های مختلف مانند جریان دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.