عربستان صاحب کافه ادرار شتر شد

راه‌اندازی اولین کافه ادرار شتر در عربستان سعودی بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های مختلف عربی پیدا کرد و شماری از پزشکان را بر آن داشت تا نسبت به رفتار برخی از سلفی‌های سعودی اعلام خطر کنند.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، روزنامه الوطن مصر گزارش داد، اخیراً خبر دایر شدن اولین کافه در سعودی به یکی از ترندهای فضای مجازی تبدیل شده است، به خصوص که این گروه ادعا می‌کنند بر اساس فتواهای دینی (وهابی و سلفی) ادرار پاک و شفابخش است.

 

این روزنامه مصری در این باره پای صحبت دکتر اشرف عقبه رئیس بخش داخلی دانشگاه عین شمس مصر نشسته که طی آن اظهار می‌کند این سخنان غیرعلمی بوده و هیچ کسی تاکنون نتوانسته است به صورت علمی و بالینی این مساله را به اثبات برساند.

 

او در واکنش به سعودی‌های طرفدار این ماده می‌گوید: «من از علم پزشکی سخن می‌گویم و بر اساس دانشی که آموخته‌ام برای اثبات هر ادعای پزشکی باید ابتدا آن را روی حیوانات آزمایش کرد و سپس آزمایش‌های بالینی روی افراد صورت گیرد، بعد از این آزمایش‌ها مشخص می‌شود چه کاری زیان‌آور یا امن است.»

 

این استاد دانشگاه مصر ضمن هشدار نسبت به تقلید چنین رفتاری توسط سلفی‌های مصری تاکید کرد، انجام چنین اقداماتی در داخل کشور می‌تواند پیگرد قانونی داشته باشد و اگر منجر به مرگ یا وخامت وضعیت بیمار شود، فرد خاطی تحت پیگرد جنایی قرار می‌گیرد.

 

گفتنی است سعودی‌ها با استناد به فتوای بن باز یکی از مهم‌ترین نظریه‌پردازان وهابی دست به چنین رفتارهایی می‌زنند.

 

 

پایان خبر / رکن آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.