عزیزی در گفتگو با فارس: خیلی‌ها فکر می‌کنند گلف یعنی رشته‌ای که ترامپ بازی می‌کند/ اسلامی ترین ورزش مدرن هستیم

از سراسر وب

بهاره محمدی- به گزارش خبرنگار ورزشی «رکن آنلاین»، حمید عزیزی رئیس فدراسیون گلف با حضور در «رکن آنلاین» در خصوص مسائل مختلف از جمله نبود زمین، بودجه، وضعیت این روزهای گلف مصاحبه‌ای را انجام داد.

* انتخابات جدی‌تر از سلام و احوالپرسی‌هاست
* با هر معیاری گلف مظلوم است
* کمترین بودجه را از کمیته و وزارت می‌گرفتیم
* یک ریال از بودجه تعریف شده مجلس نگرفتیم
* گلف رشته لاکچری نیست
* گلف اسلامی‌ترین رشته مدرن است
* به دنبال حضور بخش خصوصی برای بازسازی زمین انقلاب هستیم
* هیچ پولی برای اعزام‌ها نمی‌گیریم

متن کامل مصاحبه را در زیر می‌خوانید:

فارس: برای خیلی‌ها این سوال مطرح شده که چطور شما دندانپزشک هستید و به فدراسیون گلف آمدید؟
افتخار می‌کنم به عنوان نخستین حضور به «رکن آنلاین» آمدم. این حضور را به فال نیک می‌گیرم. اما راجع به سوال شما باید بگویم هر کسی شغلی دارد. بنده هم به تناسب و فراخور شرایط تحصیلی و گذشته‌ای که داشتم، رشته دندانپزشکی را انتخاب و در این رشته تحصیل کردم.

فارس: در همان زمان هم در رشته ورزشی فعالیت داشتید؟
بله من در حوزه‌ها و فعالیت‌های ورزشی بودم و بر همین اساس هم در رشته‌های مختلف فعالیت‌هایی را انجام دادم که می‌توان از حضور در مسابقات و بعضاً مسئولیت در رده‌های مختلف نام برد. ما رشته‌ای به نام کروکت داریم که از ورزش‌های تابعه گلف محسوب می‌شود. در مسابقات قهرمانی استان تهران که برگزار می‌شد شرکت می‌کردم و در دوره اخیری که برگزار شد، رتبه اول را کسب کردم. این قبل از انتخابات فدراسیون گلف بود که سال ۹۷ برگزار شد.

فارس: برخی براین باور بودند که شما به خاطر رابطه‌ای که با برادرتان دارید به عنوان رئیس انتخاب شدید.
یکی از نکاتی که باید توجه کرد اینکه اساساً میزان استقلال شخصیتی افراد را باید لحاظ کرد. یعنی شما برای اینکه بشود راجع به فردی چنین قضاوتی کرد، لازم است که این فرد باید به نحوی زیرمجموعه کسی بتواند تعریف شود. در هر انتخاباتی که برای فدراسیون‌ها برگزار می‌شود، تعدادی از همکاران ما در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یا ادارات کل استانها اقدام به ثبت‌نام می‌کنند. بعضاً تا پایان هم در انتخابات می مانند و رقابت می‌کنند. این نشان دهنده این است که موضوع انتخابات فدراسیونها جدی تر از این حرفهاست و جدی‌تر از سلام و احوالپرسی به این افراد.

در بسیاری از انتخابات مشاهده می‌کنیم پیش‌بینی‌ها با آنچه اتفاق می‌افتد، متفاوت است. بنابراین این موضوع نمی‌تواند اثرگذار باشد. من در ورزش مراحلی را طی کردم. خودم را ورزشکار و کسی می‌دانم که از کودکی در این فضا حضور داشته و سلول به سلول بدن من با ورزش ساخته شده است. برای رخ دادن اتفاقات در درون خانواده شاید مسائل بیرونی خیلی اثرگذار نباشد؛ مخصوصاً در موضوع انتخابات.

فارس: شما یکی از جوانترین روسای فدراسیون‌ها بودید و همینطور ورزشکار. فکر می‌کنید در این خصوص به نیازهای ورزشکاران توجه شده است؟
باید توجه کنیم که ما باید شناسنامه گلف را مد نظر قرار دهیم. در مقایسه با سایر رشته‌ها و فدراسیون‌ها با وجود قدمتی که گلف در کشور ما و دنیا دارد، از نظر توجهات سیستماتیک در داخل کشور مهجور و به نحوی محروم و مظلوم واقع شده است. هیچ معیاری وجود ندارد که ما گلف را درون ترازو قرار بدهیم و مظلوم واقع نشویم. ما با هر معیار یا متری به این موضوع نگاه کنیم متوجه می‌شویم که چقدر گلف مظلوم واقع شده است.

فارس: منظورتان زیرساخت‌ها و اختصاص منابع مالی است؟
همین از نظر تامین منابع می کنم، هم توجه رسانه‌ای، توجه افکار عمومی و تامین زیرساخت‌ها و مسائل گوناگون می‌گویم. میزان توجه به گلف نشان می‌دهد که رویدادهای بین المللی ما از یک سو و رویدادهای داخلی از سوی دیگر و همینطور میزبانی‌های مهم می‌تواند ملاک و مطرح باشد. برای قضاوت راجع به این ابعادی که گفتم در رشته گلف کم کارنامه هž