فارس من| هزاران امضا در حمایت از طب سنتی برای درمان کرونا/ به پزشکان طب سنتی اجازه ورود دهید

از سراسر وب

گروه جامعه «رکن آنلاین»: نمودار آماری مبتلایان به کرونا و افزایش قابل توجه قربانیان بعد از گذشت ۸ ماه از ورود این ویروس به ایران نشان می‌دهد پیش‌بینی بسیاری از پزشکان در خصوص ضعیف شدن کرونا در گذر زمان درست از آب در نیامد و کرونا  با قدرت هر چه تمام می‌تازد. هر چه کرونا پرزورتر شده، تلاش پزشکان برای تجویز داروی قطعی برای درمان آن هم بی نتیجه مانده و حداقل تا یک سال آینده امیدی به تولید انبوه واکسن هم نیست.

این در حالی است که از ابتدای ورود کرونا به ایران همزمان با تلاش پزشکان طب نوین در درمان بیماری، بسیاری از کارشناسان طب سنتی از تاثیر داروهای گیاهی در درمان کرونا گفتند و اظهارنظرهای مختلفی در این خصوص مطرح شد. اما در همان ابتدای کار، ادعاهای نابخردانه و جنجالی برخی کارشناس نماها، نقش طب سنتی در درمان کرونا را به حاشیه راند؛ از خوردن ادرار شتر در مقابل دوربین و ورود یکی از مدعیان طب سنتی در فضای بیمارستان و…  

اما حالا با گذشت ۸ ماه، مرگ بیش از ۲۷ هزار نفر و ناتوانی طب نوین در درمان این بیماری، مردم دست به کار شدند و با ثبت ده ها کمپین و ثبت هزاران امضا  در سامانه «فارس من» خواهان ورود متخصصان طب سنتی در درمان کرونا شدند. این گزارش مروری بر مهمترین این مطالبات است. از نامه کتبی مردم به وزیر بهداشت تا درخواست مناظره تلویزیونی میان متخصصان طب سنتی و پزشکان طب نوین در درمان کرونا. 

آقای وزیر! همین ده درصد را دریابید/ چین داروی گیاهی ما را وارد می کند ما چرا استفاده نکنیم؟ چراغی که به چین رواست به ایران حرام است؟

نگرانی مردم از آمارهای رو به افزایش قربانیان کرونا منجر به ثبت کمپینی با بیش از ۳ هزار امضا در سامانه فارس من شد. مخاطبان  در این کمیین با نوشتن یک نامه درخواستشان را با وزیر بهداشت درمیان گذاشتند. 

«طبق آنچه در بعضی خبرها آمده است کشور چین با رویکرد سنتی و شیمیایی موضوعات درمانی کرونا را دنبال کرده و یکی از واردات کنندگان محصولات گیاهی از ایران شده است. به نظر می رسد اگر ده درصد احتمال وجود داشته باشد که فعالان طب سنتی اسلامی، راهکارهای درمانی و پیشگیری موفق و صحیحی در این موضوع داشته باشند نباید در این شرایط بحرانی کرونا به راحتی از آن گذشت. قطعا وزارت بهداشت با رویکرد همدلی بین همه دلسوزان کشور در عرصه درمان و پیشگیری از این ویروس منحوس با نظر مثبت این موضوع را دنبال می کند».

این چند خط بخش هایی از نامه مرقوم شده مردم در کمپینی با عنوان “ برگزاری جلسات مشترک بین فعالان طب سنتی و جامعه پزشکی برای درمان کرونا  است که در سامانه فارس من ثبت شده است.

چین اولین کشور درگیر با کرونا بود و مبدا ورود این بیماری به جهان، اما شواهد نشان می دهد چند وقتی است رد و نشانی از آن در جدول آماری مبتلایان جهانی به کرونا پیدا نمی شود. مردم در کمپین دیگری با عنوان “حمایت از طب اسلامی و سنتی برای درمان کرونا” از مسؤولان خواستند پای طب سنتی را به درمان کرونا باز کنند.

مناظره تلویزیونی برگزار کنید 

مردم خسته شدند از شنیدن آمار مبتلایان  و قربانیان کرونا که هر روز عددش بالاتر می رود و نا امید شدند از روش های طب نوین در درمان این بیماری. آنقدر که کار از نوشتن نامه به وزیر بهداشت هم گذشته و با ثبت یک کمپین پر امضا با عنواند