فارس من| کنکور دکتری ۱۴۰۰ در موعد مقرر برگزار می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص درخواست برخی داوطلبان آزمون دکتری برای تغییر زمان این آزمون، گفت: آزمون دکتری سال ۱۴۰۰ در موعد مقرر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه تعلیم و تربیت «رکن آنلاین»، قرار است کنکور دکتری ۱۴۰۰ در تاریخ ۱۵ اسفند برگزار شود اما در این میان برخی داوطلبان مخالف برگزاری این آزمون در زمان مقرر هستند و عنوان می‌کنند که کنکور دکتری ۱۴۰۰ در ۱۵ اسفند با کمتر از چند ماه فاصله نسبت به کنکور سال ۹۹، برخلاف روال سال‌های قبل برگزار می‌شود که خواستار به تعویق افتادن این آزمون به فروردین یا اردیبهشت سال بعد هستند. 

فاطمه زرین‌آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این باره به خبرنگار فارس، گفت: آزمون در زمان مقرر برگزار می‌شود. 

وی افزود: اطلاع‌رسانی و ثبت‌نام طبق روال هر ساله انجام شده و تغییر محسوسی در آزمون دکتری ۱۴۰۰ نداشته‌ایم که داوطلبان از آن بی‌اطلاع باشند؛ بنابراین آزمون طبق روال هر سال در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

به گزارش «رکن آنلاین»، بر اساس آخرین آمار رسمی و قطعی کل آمار ثبت‌نام کنندگان در کنکور دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه‌ها ۱۷۹ هزار و ۱۹۲ نفر است. 

بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته نتایج اولیه و انتخاب رشته اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دهه اول اردیبهشت ۱۴۰۰ منتشر و انجام می‌شود؛ همچنین نتایج نهایی این آزمون در نیمه اول شهریور ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.