قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح در نبرد‌های نامتقارنِ ارتفاع پست افزایش می‌یابد

وزیر دفاع تاب‌آوری در مقابل اخلالگرها و درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست را از مهم‌ترین ویژگی‌های دوش‌پرتاب‌های پیشرفته بومی برشمرد و گفت: قطعاً قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست افزایش می‌یابد.

قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح در نبرد‌های نامتقارنِ ارتفاع پست افزایش می‌یابدبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مراسم افتتاح خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب و افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب که با حضور سرلشکر «باقری» رئیس ستاد کل نیرهای مسلح انجام شد، با تبریک دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های چشمگیر صنعت دفاعی را مرهون هدایت‌های پیامبرگونه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهنمود‌های حکیمانه فرمانده معظم کل قوا دانست و با تقدیر از حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در مجموعه وزارت دفاع اظهار داشت: این سازمان در شرایط سخت تحریم توانسته است با برنامه‌ریزی، انسجام، مدیریت جهادی و تکیه بر دانش و فناوری کاملاً بومی و با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌های کشور گام‌های ارزنده‌ای را در طراحی، ساخت و تولید انواع متنوع دستاورد‌های دفاعی و تسلیحاتی نیرو‌های مسلح بردارد.

وی تصریح کرد: وزارت دفاع و متخصصین صنعت دفاعی با تکیه بر دانش و پیشرفت‌های خیره‌کننده که حاصل خودباوری و روح خود اتکایی مکتب اسلام عزیز است، ثابت کرده‌اند که تقریباً قادرند تمام نیاز‌های دفاعی نیرو‌های مسلح اعم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تولید و تأمین کنند.

وزیر دفاع تأکید کرد: امروز به سبب آمادگی سرشار نیرو‌های مسلح و اقتدار مثال‌زدنی ملت بزرگ ایران اسلامی، هیچ قدرتی در دنیا جرأت تعدی و تجاوز به میهن‌مان را ندارد.

امیر حاتمی گفت: به برکت انقلاب اسلامی و خون پاک شهیدان و همت متخصصان صنعت دفاعی، خط تولید انبوه موشک‌های دوش‌پرتاب پیشرفته پدافند هوایی در سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع افتتاح شد و این در شرایطی است که انحصار تولید این‌گونه موشک‌های پیشرفته صرفاً در اختیار چند کشور محدود دنیا بوده و امروز وزارت دفاع توانسته است در بومی‌سازی و تولید انبوه این موشک‌ها به دست جوانان ایران اسلامی برگ زرین دیگری را در دفتر افتخارات خود ثبت کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عنوان کرد: موشک‌های دوش‌پرتاب پدافند هوایی در واقع یکی از پیچیده‌ترین و موثرترین سلاح‌ها علیه افراد و اهداف ارتفاع پست دشمن محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: پیچیدگی فناوری موشک‌های دوش‌پرتاب از این منظر مهم است که علی‌رغم سطح بالای فناوری، استفاده و عملکرد آن توسط نیرو‌های رزمنده، ساده است.

امیر حاتمی با بیان اینکه این قبیل موشک‌های دوش‌پرتاب پدافند هوایی از نظر سطح فناوری و قابلیت تاکتیکی با مدرن‌ترین موشک‌های دوش‌پرتاب به دنیا برابری کرده و حتی در برخی مؤلفه‌ها از نمونه‌های خارجی نیز برتر است، گفت: سیستم‌های به کار رفته در این موشک‌های پدافندی کاملاً بومی شده و عمق بومی‌سازی آن به گونه‌ای است که می‌تواند از خطوط تولید آن متناسب با نوع تهدیدات و نیاز نیرو‌های مسلح محصولات متنوعی را تولید و عرضه کرد.

وزیر دفاع تاب‌آوری در مقابل اخلالگرها، درگیری با انواع اهداف هوایی ارتفاع پست نظیر بالگرد‌ها، پهپاد‌ها و موشک‌های کروز را از مهم‌ترین ویژگی‌های این دوش‌پرتاب‌ها برشمرد و افزود: قطعاً قدرت دفاعی ایران در نبرد‌های نامتقارن ارتفاع پست افزایش می‌یابد.

امیر حاتمی در خصوص افتتاح کارخانجات تولید سوخت جامد مرکب در سازمان صنایع دفاع گفت: این کارخانه به منظور تأمین سوخت جامد مرکب تمامی موشک‌های حوزه رزم زمینی ایجاد شده است و این خط تولید سوخت جامد مرکب می‌تواند به علت دارا بودن انرژی بالاتر، برد و سرعت موشک‌های زمین به زمین ضدزره و پدافند هوایی ارتفاع پست را به صورت مؤثر افزایش دهد.

انتهای پیام/ ۲۰۰

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.