قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پیشقراول شکستن فشار‌های اقتصادی و تحریم‌هاست

از سراسر وب

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پیشقراول شکستن فشار‌های اقتصادی و تحریم‌ها استبه گزارش «رکن آنلاین»، مراسم آغاز ساخت اولین پتروپالایشگاه کاملا ایرانی در مجاورت پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، صبح امروز با حضور سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

سردار سلامی در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) بیش از ۲۲۰ طرح و پروژه بزرگ زیرساختی در کشور را در دست ساخت دارد، اظهار داشت: ساخت پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس که کشورمان را از واردات بنزین و دیگر میعانات گازی بی‌نیاز کرد نیز به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) صورت گرفت و این پتروپالایشگاه نیز دستاورد با ارزش دیگری در مسیر خودکفایی و استقلال میهن اسلامی‌مان خواهد بود.

فرمانده کل سپاه افزود: با ساخت پترو پالایشگاه در بندرعباس، خودکفایی و استقلال اقتصادی کشور شکل می‌گیرد.

سرلشکر سلامی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) پیشقراول شکستن فشار‌های اقتصادی و تحریم‌ها علیه کشورمان بوده است و امروز نیز با اتکای به نیروی جوان و متعهد و انقلابی خویش که برآمده از آحاد ملت ایران است، برگ زرین دیگری را در تکمیل زنجیره ارزش‌آفرین در صنعت نفت رقم خواهد زد.

«سعید محمد» فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه ساخت این پتروپالایشگاه از مطالبات اصلی رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده است، خاطرنشان کرد: در تمامی مراحل طراحی و ساخت این پتروپالایشگاه تمام ایرانی در تعامل با دولت عمل کرده‌ایم تا بتوانیم ظرفیت‌های کامل ملی را در خدمت تقویت اقتصاد و استقلال کشورمان قرار دهیم.

وی عنوان کرد: این پترو پالایشگاه را در مجاور پالایشگاه بزرگ نفت ستاره خلیج فارس بنا نهاده‌ایم تا بتواند با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی در روز، مکمل فاز‌های پارس جنوبی باشد و خوراک خود را نیز که مواد اولیه صنعت درزمینه‌های مختلف بهداشتی، شوینده، پت و نساجی است به سرعت در اختیار چرخه داخل و سپس برای صادرات قرار دهد.

بر اساس گزارش، این پتروپالایشگاه با سرمایه ۴۶۰ میلیون دلار با همکاری مشترک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) و بخش خصوصی بنا نهاده شده است و قرار است طی ۲۴ ماه ساخته شود و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

انتهای پیام/ ۲۴۱

ممکن است شما دوست داشته باشید