قیمت مسکن در شهریور ۵ درصد دیگر بالا رفت +جدول

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین»، به نقل از بانک مرکزی، در شهریورماه سال 1399، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 8500 مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 6.8 درصد کاهش و 203.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 242.9 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 5.1 و 91.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

توزیع تعداد معاملات انجام شده بر حسب مناطق مختلف شهر تهران در شهریورماه سال ۱۳۹۹ حاکی از آن است که از میان مناطق ۲۲گانه شهر تهران، منطقه ۵ با سهم ۱۵.۴ درصدی از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.

همچنین مناطق ۱۰ و ۲ به ترتیب با اختصاص سهم های ۹.۵ و ۹ درصدی در رتبه بعدی قرار گرفته‌اند. در مجموع 72.8 درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵ ،۱۰ ،۲،۴ ،۱۴ ،۸ ،۷ ،۱۵ ،۱ و ۱۱ ) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۷.۲ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۵۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به منطقه ۱ و کمترین آن با ۱۰ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ به ترتیب ۱۰۲.۸ و ۸۱.۵ درصد افزایش نشان می‌‌دهند.

*تحولات اجاره‌بهای مسکن

بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در شهریور ماه سال ۱۳۹۹ نشان‌دهنده رشد به ترتیب معادل 27.3 و 30.1 درصد درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است.

 

 

انتهای پیام/

 


ممکن است شما دوست داشته باشید