بنر خانگی

لزوم تکمیل کردن سهمیه‌های المپیک کشتی ایران در سرزمین قزاق‌ها

دارنده مدال نقره المپیک ۱۹۷۲ مونیخ تاکید کرد ملی‌پوشان ایران باید هر سه سهمیه باقیمانده المپیک را در قزاقستان کسب کنند تا کارشان به بلغارستان کشیده نشود.

رحیم علی آبادی یکی از پیشکسوتان عنوان دار کشتی فرنگی ایران است که عناوین متعددی در عرصه المپیک و رقابتهای جهانی دارد. وی در آستانه حضور شاگردان محمد بنا در رقابتهای گزینشی قزاقستان که قرار است برای کسب سه سهمیه باقیمانده المپیک برگزار شود به گفت: فرنگی کاران کشورمان مدتهاست با حضور در اردوهای تیم ملی در حال تمرین و تلاش هستند تا بتوانند ضمن کسب سهمیه‌های باقیمانده المپیک، در بازی‌های المپیک هم خوش بدرخشند. از این رو امیدوارم این بچه‌ها بتوانند در پایان این دوران با نتایجی مطلوب همراه شوند و بار دیگر پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز در آورند.

وی تصریح کرد: مطمئناً سه ملی پوش اعزامی ما به رقابتهای گزینشی المپیک کار سختی را پیش رو دارند، چراکه اکثر مدعیان قاره آسیا هنوز موفق به کسب سهمیه نشده‌اند و با تمام توان به قزاقستان خواهند آمد. هر چند یک میدان گزینشی دیگر هم باقیمانده که قرار است در بلغارستان برگزار شود، اما فرنگی کاران ما باید در همین مسابقات گزینشی قزاقستان کار را تمام کنند.

عضو پیشین شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی در پایان گفت: شاگردان محمد بنا به هیچ عنوان نباید کار کسب سهمیه‌ها را به اما و اگر و حضور در مسابقات گزینشی بلغارستان موکول کنند، چراکه این مسابقات با حضور در تمامی مدعیان جهان برگزار می‌شود و مثل رقابتهای گزینشی قزاقستان فقط مربوط به مدعیان آسیایی نیست.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین، رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا برای مشخص شدن ۳۶ سهمیه کشتی فرنگی، زنان و آزاد طی روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود. بر این اساس محمدرضا گرایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، حسین نوری در ۸۷ کیلوگرم و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران، فردا جمعه در این رقابتها به میدان بروند تا تکلیف سه سهمیه باقیمانده المپیک مشخص شود.

کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان سه سهمیه از ۶ سهمیه المپیک را توسط علیرضا نجاتی، محمدعلی گرایی و امیر قاسمی منجزی در اوزان ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کسب کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.