مجلس با اصلاح طرح واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران موافقت کرد

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار پارلمانی «رکن آنلاین»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 9 مهر) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی، اعاده شده از شورای نگهبان با ماده واحده اصلاحی این طرح موافقت کردند.

از ۲۴۲ نماینده حاضر در صحن مجلس، ۱۹۰ نماینده رأی موافق، ۱۰ نماینده رأی مخالف و ۱۶ نماینده رأی ممتنع به این طرح دادند. 

بر این اساس تبصره ۵ به شرح زیر اصلاح می شود؛

تبصره ۵- حداکثر سقف سهام سازمان تأمین‌ اجتماعی با رعایت تعریف مالک واحد مطابق جزء (2-3) بند «الف» سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تبصره (1) این ماده در بانک رفاه کارگران سی‌وسه‌درصد (33%) می‌باشد. سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران مکلفند حداکثر تا 12 ماه نسبت به واگذاری سهام مازاد بر 33 درصد سازمان و اجرای سایر مفاد و تکالیف مرتبط با سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و انطباق عملکرد و اقدامات آن بانک با ضوابط اعلامی بانک مرکزی در خصوص نسبت مجاز سرمایه گذاری اشخاص مرتبط و ذی نفع واحد اقدام نماید.

آخرین صورت‌های مالی سالانه تلفیقی حسابرسی شده سازمان تامین اجتماعی تا شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این تبصره و برای سال های بعد تا پایان شهریور سال بعد از انتشار عمومی می یابد.

سقف رشد مانده بدهی سالانه سازمان تامین‌ اجتماعی با تعریف مالک واحد موضوع تبصره(1) این ماده به بانک رفاه کارگران در سطح حداکثر ده‌درصد(10%) علاوه بر رعایت سایر مقررات بانک مرکزی تعیین شود.

پایان خبر / رکن آنلاین 


ممکن است شما دوست داشته باشید