مدعیان دروغین حقوق بشر دنبال عادی‌سازی قتل و جنایت در جامعه‌اند/ نباید اجازه دهیم هیچ کارخانه‌ای تعطیل یا نیمه تعطیل شود

از سراسر وب

 به گزارش خبرنگار قضایی «رکن آنلاین»، «آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» رئیس قوه قضائیه در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به سفر اخیر خود به استان اردبیل که پنج‌شنبه گذشته در ادامه سفرهای استانی وی صورت گرفت، پیگیری رفع مشکلات واحدهای تولیدی استان را از مهم ترین دستاوردهای این سفر عنوان کرد.

* نمی گذاریم هیچ کارخانه‌ای تعطیل شود و تولیدکنندگان زمین بخورند

رئیس قوه قضائیه گفت: رونق تولید و خدمات و حمایت از تولیدکننده، همانند مبارزه با فساد از مأموریت های اصلی و مستمر دستگاه قضایی است و همکاران ما در بخش های مختلف قضایی تلاش می کنند هیچ کارخانه ای تعطیل یا نیمه تعطیل نشود و هیچ تولیدکننده ای زمین نخورد.

آیت الله رئیسی افزود: دستگاه قضایی در راستای مأموریت خود در دفاع از حقوق عامه، از کارگران غیور و متخصص و متعهد و کارفرمایان و کارآفرینان و سرمایه گذاران که غیرتمندانه برای رونق تولید تلاش می کنند همه جانبه حمایت می‌کند و رفع مشکلات آنها در نظام اداری و قضایی را وظیفه خود می داند.

* دشمن به دنبال توقف چرخه تولید و افزایش بیکاری در کشور ماست

رئیس قوه قضائیه با بیان این که تولید مسأله محوری امروز ماست، اظهار داشت: دشمن به دنبال توقف چرخه تولید و افزایش بیکاری و ایجاد یاس و ناامیدی در کشور ماست و وظیفه ما در حوزه نظارت و قضاوت این است که با جلوگیری از توقف در چرخه تولید و حمایت از نیروی کار، دشمن را در رسیدن به هدف پلید خود ناکام بگذاریم. 

آیت الله رئیسی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی مصوبات سفرهای استانی رئیس و مسؤولان عالی قضایی متذکر شد که سفرهای استانی مسؤولان هنگامی ارزشمند و ماندگار می شود که مردم با اقدام و عمل به تصمیمات اتخاذ شده، احساس امید و آرامش کنند.

* بازگویی تاریخ دفاع مقدس بهترین روش الگوسازی برای نسل امروز است

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شکست حصر آبادان در هفتم مهر ماه ۱۳۶۰ که به فرمان حضرت امام (ره) صورت گرفت، اظهار داشت: بازخوانی و بازگویی سیره عملی شخصی و حماسه آفرینی سرداران اسلام و تاریخ دفاع مقدس بهترین روش الگوساز برای نسل امروز است.

* حفظ ارزش پول ملی از مهم ترین مطالبات اقتصادی رهبری است

آیت الله رئیسی افزود: نیروهای غیور سپاه و ارتش و رزمندگان عزیز ما در دوران دفاع مقدس در لبیک به فرمان امام، عزت و افتخار آفریدند و با تدبیر، استقامت و مجاهدت در برابر دشمن ایستادند و امروز هم مسؤولان و فعالان عرصه اقتصادی باید به فرامین مقام معظم رهبری عمل کنند.

* کاهش ارزش پول ملی برای کشور خسارت بار است

رئیس قوه قضائیه، حفظ ارزش پول ملی را یکی از مهم ترین فرامین اقتصادی مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند کاهش ارزش پول ملی برای کشور خسارت بار است و میدان‌داران حوزه اقتصاد باید شبانه روز برای مقابله با این معضل تلاش کنند.

آیت الله رئیسی تأکید کرد: درس دفاع مقدس برای مسؤولان اقتصادی این است که با الگوگیری از دفاع جانانه و ایثار و شجاعت رزمندگان عزیز، برای دفاع از ارزش پول ملی و مدیریت بازار و کاهش تورم و گرانی و تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تلاش کنند و به مردم آرامش خاطر بدهند.

* با استفاده از همه ظرفیت های موجود جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کنیم

رئیس قوه قضائیه با بیان این که کار دشمن، دشمنی است، اظهار داشت: دشمن به دنبال تهدید و تحریم و فتنه و توطئه است ولی مسؤولان ما باید با تدبیر در همه عرصه‌ها و با استفاده از ظرفیت های عظیمی که در کشور وجود دارد که مهم ترین آنها نیروی کار پویا و متعهد و متخصص است، می تواند جنگ اقتصادی و روانی و رسانه ای دشمن را خنثی کنند.

* ارجاع همه ناکارآمدی ها به دشمن درست نیست؛ نباید دشمن را تشجیع کرد

آیت الله ر&#