مدیاتک : بزرگترین تامین کننده چیپ های موبایل در چین


«رکن آنلاین» – کمپانی تراشه سازی مدیاتک موفق شده تا ۳۱.۷ درصد از سهم بازار تراشه های موبایل در چین را به خود اختصاص داده و به بزرگترین تامین کننده کشور در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ تبدیل شود. های سیلیکون، کوالکام و اپل نیز در جایگاه های بعدی قرار دارند.


طبق گزارش CINNO Research، کمپانی مدیاتک توانسته عنوان بزرگترین تامین کننده چیپ های موبایل در چین را به خود اختصاص دهد. در این گزارش آمده که حدود 307 میلیون نسخه از تراشه های مدیاتک به این کشور صادر شده است؛ آن هم در شرایطی که کشور وضعیت مناسبی در بازار نداشته و با مشکلات بسیاری در سال 2020 دست و پنجه نرم کرده است.

مدیاتک موفق شده تا ۳۱.۷ درصد از سهم بازار تراشه های موبایلی چین در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ را ازآن خود کرده و با اختلاف بسیار چشم گیری در صدر جدول قرار گیرد. حال آنکه سهم این شرکت در نیمه اول سال تنها برابر با ۱۷.۹ درصد بوده است. اما سهم تراشه های طی این مدت از ۳۷ درصد به حدود ۲۷.۲ درصد رسیده؛ حتی سهم تراشه های کوالکام نیز در نیمه دوم سال با افت ۵.۴ درصدی مواجه بوده و از ۳۰.۸ به ۲۵.۴ درصد کاهش یافته است.

شماره نیمه دوم سال ۲۰۲۰

سهم بازار (به درصد) 

نیمه اول سال ۲۰۲۰ سهم بازار (به درصد)  نیمه دوم سال ۲۰۲۰ سهم بازار (به درصد) 
۱ مدیاتک ۳۱.۷ های سیلیکون ۳۷.۰ کوالکام ۳۷.۹
۲ های سیلیکون ۲۷.۲ کوالکام ۳۰.۸ های سیلیکون ۳۵.۰
۳ کوالکام ۲۵.۴ مدیاتک ۱۷.۹ مدیاتک ۱۷.۴
۴ اپل ۱۳.۶ اپل ۱۱.۸ اپل ۹.۴
  سایر شرکت ها ۲.۱ سایر شرکت ها ۲.۵ سایر شرکت ها ۰.۴

 

همانطور که در جدول فوق مشاهده می کنید، سهم چیپ های مدیاتک در بازار نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۹ تقریبا دو برابر شده است. برخی تحلیلگران علت این امر را تقاضای معقولانه اسمارت فون های نسبتا ارزان قیمت (بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار آمریکا) می دانند؛ به ویژه آنکه کمپانی مدیاتک در حال حاضر تراشه های خود را برای گوشی های میان رده نیز عرضه می کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.