ناوگان شرکت ملی نفتکش از نظر تناژ در رده اول دنیا است

از سراسر وب

به گزارش خبرنگار اقتصادی «رکن آنلاین»، مراسم روز جهانی دریانوردی با حضور مدیران دریایی کشور در بخش دولتی، خصوصی و لشکری در سازمان بنادر و دریانوردی در حال برگزاری است.

در این مراسم مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اظهار داشت: شرکت ملی نفتکش با مشکلات تحریم مواجه است، اما کماکان در صادرات در حوزه‌های نفت خام و فرآورده‌های نفتی کمک بزرگی به کشور می‌کند.

کاپیتان سردشتی ادامه داد: اهداف بزرگی که در تحریم‌ها به آن دست یافتیم، به دلیل مسائلی که قابل بیان نیست، ناوگان نفتکش با وجود همه مشکلات بزرگ‌ترین شرکت حمل و نقل مواد نفتی دنیا است.

وی ادامه داد: ۷۰ فروند کشتی که ۵۰ فروند آن غول‌پیکر است، در ناوگان شرکت ملی نفتکش وجود دارد و از نظر تناژ در رده اول دنیا هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اظهار داشت: ۲۵۰۰ نفر پرسنل داریم و در دو سال گذشته تعمیرات ادواری کشتی‌ها در داخل انجام شده است.

وی افزود: ۱۵ فروند کشتی در سال جاری تعمیر کرده‌ایم و 10 فروند دیگر هم تا پایان سال انجام می‌شود و در حوزه تعمیر کشتی‌های با تناژ 300 هزار تن خودکفا هستیم.

کاپیتان سردشتی گفت: در حال حاضر صد درصد پرسنل شرکت کشتیرانی ایرانی است و ۳۰۰۰ پرسنل ما همه ایرانی هستند.

وی ادامه داد: ۵ ماه پیش با ۵ فروند کشتی شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی صادرات به ونزوئلا انجام شد، این حق مسلم ماست و اجازه نمی‌دهیم، کسی مقابل اهداف از پیش تعیین شده کشور برای صادرات و واردات بایستد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش اظهار داشت: اعزام کشتی‌ها به ونزوئلا و پیام مقام معظم رهبری و حرکت‌های جهادی همه در راستای سرافرازی کشور انجام شد. صادرات بنزین به ونزوئلا با وجود همه مشکلات نشان از قدرت‌نمایی ناوگان ملی دارد و در دنیا نشان دادیم که تجارت آزاد حق ما است.

کاپیتان سردشتی اضافه کرد: اقدامات دیگر دریایی که دنبال شد موضوع نفت کوره کم‌سولفور بود که با همکاری شرکت نفت در اراک این مشکل حل شد.

وی ادامه داد: ما ۵۰۰ نفر نیروی دانشجوی آزاد در قالب کارآموزی جذب کردیم که ۲۰۰ نفر آن تاکنون در قالب کارآموزی کارشان انجام شده است و ۳۰۰ نفر دیگر در نوبت هستند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش تصریح کرد: ما در نوک تحریم‌ها قرار داریم و این اهمیت دارا بودن ناوگان ملی را نشان می‌دهد. میانگین سن ناوگان نفتکش 16 سال است و به خاطر تحریم‌ها امکان نوسازی ناوگان فراهم نبود که امیدواریم پس از تحریم‌ها این هدف محقق شود.

وی افزود: ۶۰۰ نفر افسر داریم که آزاد درس خوانده‌اند که پس از تحریم می‌توانند جذب ناوگان دولتی و خصوصی شوند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


ممکن است شما دوست داشته باشید