نشست اتحادیه عرب درباره قدس فردا در سطح وزیران برگزار می شود

اتحادیه عرب فردا سه شنبه نشستی را در سطح وزیران برای بررسی تحولات قدس اشغالی برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رکن آنلاین به نقل از الجزیره، «حسام زکی» معاون دبیرکل اتحادیه عرب اعلام کرد که نشست اتحادیه عرب قرار است فردا سه شنبه به جای نمایندگان در سطح وزیران برگزار شود تا متناسب با خطر تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی باشد.

نشست اتحادیه عرب قرار بود امروز در سطح نمایندگان کشورهای عضو برگزار شود اما به درخواست فلسطین این نشست به فردا موکول شد تا در سطح وزیران برگزار شود.

همچنین سازمان همکاری اسلامی فردا نشستی را درخصوص قدس برگزار خواهد کرد.

مدتی است که منطقه شیخ جراح واقع در قدس اشغالی شاهد درگیری‌های شدیدی میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینیِ ساکن این منطقه است. صهیونیست‌ها در روزهای اخیر بر شدت اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان ساکن شیخ جراح افزوده‌اند.

اتفاقات و تحولات شیخ جراح زمانی آغاز شد که دادگاه رژیم صهیونیستی در اقدامی عجیب و ضد حقوق بشری و البته دردناک، برگه‌ها و اسنادی را در اختیار شهرک‌نشینان این رژیم قرار داد که در آنها منازل فلسطینیان در منطقه شیخ جراح به نام شهرک‌نشینان ثبت شده بود.

این در حالی است که منابع خبری از تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در روز دوشنبه به منظور بررسی تحولات قدس اشغالی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، شورای امنیت سازمان ملل قرار است روز دوشنبه تشدید تنش‌ها در بیت المقدس و حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی و محله شیخ جراح را بررسی کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.