نویسنده واقعی کتاب «هنر معامله»: بابت وجهه‌ای که برای ترامپ ساختم افسوس می‌خورم

از سراسر وب

به گزارش گروه بین‌الملل «رکن آنلاین»، «تونی شوارتز» نویسنده در سایه کتاب معروف «هنر معامله» که سال ۱۹۸۷ به نام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا چاپ شد گفت، او استحقاق وجهه‌ای که کسب کرده را ندارد.

شواترز که برای نوشتن این کتاب صدها ساعت با ترامپ وقت گذرانده بود روز یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «گاردین» گفت، کتاب هنر معامله، نقطه عطفی در ایجاد شهرت برای وی به عنوان یک معامله‌گر موفق در زمینه املاک بود.

به نوشته این روزنامه، موفقیت در کسب‌وکار، محور اصلی هویت ترامپ است. او به مدت چند دهه، بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از پدرش کمک مالی دریافت کرده و به یک معامله‌گرمشهور در زمینه املاک و مستقلات تبدیل شد. شوارتز به خاطر دارد زمانی که از طرف یک مجله مستهجن برای مصاحبه با ترامپ رفته بود که در آن زمان تاجر ملک و هنرپیشه تلویزیونی بود، بحث کتاب هنر معامله پیش می‌آید و ترامپ نوشتن آن را به وی پیشنهاد می‌کند. این کتاب پس از انتشار بیش از یک میلیون نسخه فروش داشت.

این نویسنده آمریکایی از سال‌ها پیش ترامپ را به‌عنوان فردی سرکش و خودپسند معرفی کرده و بابت سهمی که در اسطوره‌سازی از وی داشته ابراز پشیمانی کرده است.گزارش اخیر روزنامه «نیویورک تایمز» درباره وضعیت مالی شرکت‌های ترامپ اظهارات شوارتز را تأیید می‌کنند.

شواترز در این باره گفت: «این [گزارش] برداشتن نقاب از چهره این پادشاه بی لباس است. برای ترامپ هیچ چیز مهم‌تر از این نیست که بسیار بسیار پولدار دیده شود و به همین دلیل است که تلاش بسیار زیادی کرده تا نشان دهد ارزش او بسیار بیش از این است».

وی افزود: «این واقعیت که شواهد نشان می‌دهد او فردی نیست که ادعا می‌کرد، بدین معنا است که او خط بیان اصلی را که بر اساس ارزشی که برای خود متصور است شکل می‌گیرد، اکنون از دست داده است. ترامپ از هیچ چیز بیش از این متنفر نیست که احساس ضعف و آسیب‌پذیری و شکست کند به همین دلیل به خود اجازه نمی‌دهد چنین احساساتی را بروز دهد اما این احساسات وجود دارند و بر روی او تأثیر می‌گذارند».

شواترز گفت:‌ «متأسفانه یکی از راه‌های پاسخ او به این سوال که آیا باید مجدداً [به‌عنوان رئیس جمهور] انتخاب شود، این است که هر کس را که گمان کند سدی بر سر راهش خواهد بود از میان بر‌دارد».

او در ادامه با بیان این‌که اکنون نام «جامعه‌ستیز»، برای این کتاب مناسب‌تر خواهد بود گفت: «متأسفانه این کتاب به ایجاد اسطوره ترامپ کمک کرد و فکر می‌کنم نقش زیادی در این زمینه داشت. البته [شو تلویزیونی] “کارآموز” تأثیر بسیار بیشتر داشت زیرا میلیون‌ها و میلیون‌ها نفر آن را می‌دیدند».

شوارتز گفت: «تمام این‌ها در کنار خودستایی بی‌امان او در یک بازه زمانی ۳۰-۴۰ ساله، یک نسخه فانتزی از شخصیت او در برنامه‌های تلویزیونی ایجاد کرد که واقعیت نداشت. این چهره ظرف چهار سال گذشته از بین رفته و شواهد نشان داده او به هرچه دست بزند به شکست منجر می‌شود. شکست‌های ترامپ به میزان زیادی بر موفقیت‌هایش غلبه دارد و این تعریف موفق بودن نیست و به میزان بسیار اندکی [تعریفی از] یک تاجر بزرگ است».

به گفته برخی صاحب‌نظران، این‌که ترامپ نام خود را درشت و با رنگ طلایی بر سردر برج‌هایش می‌نو&#