نیروهای مسلح عنصر اصلی قدرت‌آفرینی و پیشرفت کشور هستند

از سراسر وب

نیروهای مسلح عنصر اصلی قدرت‌آفرینی و پیشرفت کشور هستندبه گزارش «رکن آنلاین»، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز (چهارشنبه) در نشستی با فرماندهان ارشد نظامی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی استان خراسان رضوی که به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور مدیران عامل سازمان‌های وزارت دفاع در مشهد مقدس برگزارشد، با تسلیت اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالحسین (ع) و درود به روان پاک همه شهیدان عرصه دفاع از وطن، اظهار داشت: ریشه‌های امنیت امروز ایران اسلامی مرهون خون شهیدان و جانبازان، ایثارگران و آزادگانی است که اجازه ندادند ذره‌ای از خاک ایران در اشغال متجاوز بماند و با جانفشانی و شجاعت بی‌بدیل خود، از خاک و حیثیت سرزمین ایران جانانه دفاع کردند.

امر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه طی دو جنگ جهانی اول و دوم، کشور ایران علی‌رغم بی‌طرفی مورد تجاوز قرار گرفت و قحطی و سختی‌های‌های زیادی دامنگیر مردم شد، افزود: علت عقب‌نشینی ایران در آن دوران وجود حاکمانی دست نشانده، بی‌تدبیر و بی‌خردی بود که از سر استیصال و نداشتن قدرت اعلام بی‌طرفی کردند.

وی با بیان موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه گفت: قرارگیری ایران در منطقه غرب آسیا و شرایط جغرافیایی این کشور به گونه‌ای است که به سبب دارا بودن منابع نفت، گاز، انرژی، آبراه‌ها و ثروت‌های مولد همواره مورد طمع دشمنان خواهد بود و این موضوع نشانگر آن است که ما همواره باید بر قدرت دفاعی و اقتدار ملی خود بیافزاییم.

وزیر دفاع کارنامه دفاع مقدس در تاریخ ایران را یک سند پر افتخار و غرور آمیز عنوان کرد و گفت: تجربه دفاع مقدس به سبب وجود رادمردان و انسان‌های تربیت یافته مکتب تشیع و همچنین وجود رهبری مقتدر، شجاع و الهی، به استکبار جهانی و نظام سلطه نشان داد که ایران متجاوز را فقط دفع نمی‌کند بلکه او را دنبال، تعقیب و تنبیه می کند و این فرهنگ با الگوی دفاع مقدس در وجود ملت ایران نهادینه شد.

وی در همین زمینه تاکید کرد: هر کس در ذهن خود نسبت به این سرزمین مقدس گمانی بد، تعدی و تجاوز کند ملت ایران اسلامی همچون هشت سال دفاع مقدس متجاوزان و بدخواهان را تنبیه خواهند کرد.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه و شکننده علیه ملت ایران از امنیت پایدار برخورداریم، گفت: تعامل و ارتباط تنگانگ نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس و در عملیات‌هایی همچون ثامن‌الائمه (ع) به منصه ظهور رسید و امروز پس از گذشت ۴۰ سال از آن دوران، این تعامل و ارتباط گسترده، نیروهای مسلح را تبدیل به قدرتی واحد و پولادین کرده است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه نشست‌های مشترک با فرماندهان و مسئولان نیروهای مسلح گامی اساسی در راستای پیشرفت‌های دفاعی کشور قلمداد می‌شود، گفت: تعامل نیروهای مسلح و وزارت دفاع به گونه‌ای پایه‌ریزی شده است تا مدیران ارشد وزارت دفاع از نزدیک بتوانند اثربخشی دستاوردها و محصولات تولیدی خودشان را در صحنه عملیات و رزم ملاحظه کنند؛ لذا از این روی نظرات و دیدگاه‌های فرماندهان عرضه رزم برای مدیران صنعت دفاعی یک هدیه و نقطه‌ای عطفی برای بهتر شدن کیفیت تسلیحات راهبردی و محصولات وزارت دفاع تلقی می‌شود.

وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح در کنار ملت بزرگ ایران عنصر اصلی قدرت آفرینی و پشتوانه پیشرفت‌های کشور در همه عرصه‌ها هستند، گفت: نیروهای مسلح مایه دلگرمی و اعتماد به نفس ملی و خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی در دریای طوفانی و مواج هجمه‌های استکبار هستند.

بنا بر این گزارش، در این جلسه فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی استان خراسان رضوی نظرات و دیدگاه‌های خود را در راستای هر چه بهتر شدن بنیه دفاعی جمهوری اسلامی ایران &#