هاشمی علیه حناچی!/ تحریم‌هایی که در دوران مدیریت قالیباف جواب نمی‌داد

از سراسر وب

گروه دیگر رسانه‌های «رکن آنلاین»: وضعیت اتوبوسرانی تهران به شدت دچار بحران شده است. اینطور که معلوم است، چند وقتی است که مدیرعامل اتوبوسرانی هم چندین بار به این شرایط اعتراض کرده. محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد بسیاری از اتوبوس‌های تهران به سن بازنشستگی رسیده‌‌اند.
او گفت: چاره‌ای نداریم جز اینکه به صورت تمام‌وقت اتوبوس‌ها را برای جابه‌جایی مسافران به کار بگیریم. ترفع برای روشن ‌کردن موضوع مثالی هم بیان کرد و گفت: «از هر پنج دستگاه اتوبوس تهران، حداقل سه دستگاه آن فرسوده است و به عبارتی، ۶۲ درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده هستند.»

روز گذشته هم رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که دو سال است از وضعیت هشدار در مورد سیستم حمل‌ونقل عمومی عبور کرده‌ایم.
محسن هاشمی‌رفسنجانی درمورد حال ناخوش سیستم حمل‌ونقل عمومی در تهران، گفت: «حدود دو سال است که از وضعیت هشدار در مورد سیستم حمل‌ونقل عمومی تهران عبور کرده‌ایم و همان زمان هشدارهای لازم را به مسوولان دادیم و در رسانه‌‌ها اعلام کردیم.»
وی با بیان اینکه واقعیت این است که سیستم حمل ونقل عمومی تهران در آستانه کلاپس و فروپاشی است، چراکه ۱۰سال است ناوگان اتوبوسرانی تهران، نو‌‌سازی نشده و در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد اتوبوس‌های تهران فرسوده شده و با کمبود ۵۰ درصدی هم مواجه هستیم، یعنی به‌جای 9 هزار دستگاه اتوبوس در حدود ۵۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال داریم.

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه در مترو این کمبودها بیشتر احساس می‌‌شود، چرا که سه خط مترو در سال‌های اخیر افتتاح شده اما واگن و تجهیزات آن تامین نشده است و این خطوط، تجهیزات سایر خطوط را استفاده می‌‌کنند، گفت: طبیعی است این مشکلات، موجب کمبود تجهیزات و افزایش استهلاک و عدم اورهال و تعمیرات اساسی به‌موقع در تجهیزات می‌‌شود و اخیرا هم شاهد سوانحی در این حوزه بودیم که به دلیل عدم‌تلفات، متاسفانه رسانه‌ها به سادگی از کنار آن عبور ‌کردند.
وی در مورد ارتباط دو حادثه در مترو و ارتباط آن با فرسودگی قطعات و قطارها گفت: سری نخست قطارهایی که در متروی تهران مورد استفاده قرار ‌گرفتند، به عمری بیش از ۲۰ سال رسیده‌اند که قاعدتا باید مورد تعمیرات اساسی و نو‌‌سازی قرار بگیرند و متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات و ناوگان، این اتفاق رخ نداده است، زمانی که از زمان لازم برای تعمیرات اساسی عبور می‌‌شود، امکان سانحه افزایش می‌‌یابد و در واقع آن سیستم دیگر ایمنی ندارد.

 ورشکسته‌نشان‌دادن شهرداری  به ضرر مدیریت شهری است

هاشمی در مورد برنامه اورهال اتوبوس‌های پایتخت به جای خرید اتوبوس‌های جدید نیز با بیان اینکه دقت داشته باشید زمانی که اعتبار تامین اتوبوس‌‌‌های نو تخصیص پیدا نمی‌کند، ما ناگزیر به تعمیر ناوگان فعلی برای جبران موقت کمبود و کاهش آلودگی هستیم، گفت: اما این نمی‌تواند جایگزین تامین اتوبوس‌های نو شود و شهرداری باید جسارت داشته باشد و قرارداد خرید اتوبوس‌های گازسوز را با کارخانه‌های داخلی و اتوبوس‌های برقی را با تولید کننده‌های خارجی منعقد کند.
وی ادامه داد: در یک‌سال گذشته که وقت ما صرف بوروکراسی و کاغذبازی بین دستگاه‌های مختلف شد، قیمت ارز دوبرابر شد و عملا قدرت خرید ما نصف شد؛ متاسفانه نه مدیران شهرداری ریسک لازم را پذیرفتند و نه دستگاه‌های دولتی و سیستم بانکی مشکل را حل ‌کردند و شرایط به شکلی شده است که فقط شهروندان باید هزینه این ناکارآمدی را پرداخت کنند.

حناچی نباید به دفتر رهبری نامه می‌فرستاد

رییس شورای شهر تهران در مورد نامه اخیر حناچی به دفتر رهبری درباره توسعه حمل‌ونقل عمومی، گفت: به‌طور کلی می‌گویم که من این نحوه تعامل شهرداری با دولت و حاکمیت را نمی‌پسندم، نوشتن نامه‌های سرگشاده بدون نتیجه، چه حاصلی جز تبلیغات برای مردم دارد، ما دو سال از شهردار خواهش می‌کردیم که با قاطعیت و پیگیری بیشتری با مسوولان دولتی عمل کند و مسائل شهر را حل کند؛