همراهی ارتش با امام (ره) و مردم موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد

حجت‌الاسلام محمدحسنی گفت: اگر ارتش همراه مردم نبود، اتفاقی مانند ماجرای مصر به وقوع می‌پیوست که خیزشی آغاز می‌شد، اما با عدم همراهی ارتش، انقلاب مصادره می‌شد.

ارتش همراه مردم نبود مانند اتفاقات مصر انقلاب مصادره می‌شدبه گزارش «رکن آنلاین»، حجت‌الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ایام‌الله دهه فجر در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: با توجه به اینکه ارتش از مردم و برای مردم بود از همان آغاز برای ایجاد انقلاب اسلامی، همفکر مردم بود.

وی افزود: البته طبیعی است که در ابتدای کار شاید مردم متوجه همراهی ارتش نبودند، اما به مرور زمان با توجه به اینکه افراد انقلابی و متدین در ارتش هسته‌های انقلابی را به طور پنهانی تشکیل داده بودند و نمایندگان‌شان به طور پنهانی با آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان نماینده حضرت امام خمینی (ره) در ارتباط و واسطه بین ارتش و امام (ره) بودند، به همین دلیل تعداد کثیری از نیروهای ارتش در آن زمان قلب و فکرشان با حضرت امام (ره) بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش عنوان کرد: مطمئناً اگر ارتش همراه مردم نبود، اتفاقی مانند ماجرای مصر به وقوع می‌پیوست که خیزشی آغاز می‌شد، اما با عدم همراهی ارتش، انقلاب مصادره می‌شد؛ ولی در ایران با توجه به اینکه دل ارتش با امام (ره) و مردم بود، انقلاب توانست راه خود را ادامه دهد و به پیروزی برسد.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.