هم‌پوشانی رادار‌های ارتش و سپاه از دستاوردهای بزرگ نظامی کشور است

از سراسر وب

هم‌پوشانی رادار‌های سپاه و ارتش دستاوردی بزرگ است/ جزو ۱۰ کشور اول رادارساز جهان هستیمبه گزارش «رکن آنلاین»، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه الحاق سامانه راداری قدیر به سامانه‌های راداری شبکه پدافند هوایی کشور که در استان یزد انجام شد، کم بودن استهلاک و هزینه ساخت را ازجمله ویژگی‌های ممتاز دو سامانه راداری هوافضای سپاه دانست و اظهار داشت: این رادار‌ها قادرند تا برد ۳۵۰ کیلومتر پرنده‌های پنهان‌کار را شناسایی و با توجه به ارتفاع هدف برای پرنده‌ها و سایر اهداف تا برد بیش از هزار کیلومتر را کشف و رهگیری کنند و امروز در استان‌های یزد و کرمان راه‌اندازی شدند.

سردار حاجی‌زاده هم‌پوشانی رادار‌های نیروی هوافضای سپاه با رادار‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران را از دستاورد‌های بزرگ نظامی کشور دانست و گفت: اگر در دنیا ۲۰ کشور با توانمندی ساخت رادار وجود دارد، حتماً ایران اسلامی جزو ۱۰ کشور اول است.

وی با اشاره به ظرفیت علمی و اجرایی نیرو‌های نخبه هوافضای سپاه، تصریح کرد: نیرو‌های نخبه جوان ما قادرند رادار‌های مورد نیاز نیرو‌های عملیاتی را ساخته و در اختیار آنان قرار دهند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان خاطرنشان کرد: طی سه ماه آینده رادار بعدی در چابهار راه‌اندازی می‌شود و با این افتتاح، تعداد رادار‌های کشور در این کلاس به هشت مورد افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/ ۲۲۱

ممکن است شما دوست داشته باشید