واکنش ایران به تهدیدات رژیم صهیونیستی/ افزایش دقت پدافند هوایی در رصد تحرکات دشمن

افزایش دقت پدافند هوایی در رصد تحرکات دشمن، واکنش ایران به تهدیدات رژیم صهیونیستی، تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور و غربالگری ۶۱ میلیون نفر از سوی بسیج در طرح شهید سلیمانی از جمله اخبار مهم دفاعی امنیتی در هفته گذشته است.

اخبار دفاعی امنیتیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی «رکن آنلاین»، سرفصل مهم‌ترین اخبار حوزه دفاعی و امنیتی در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است. 

وزیر دفاع:
هزینه تسلیم در برابر دشمنان بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آن‌هاست
امیر سرتیپ حاتمی گفت: تجربه جمهوری اسلامی در طول ۴ دهه نشان داده است که هزینه تسلیم در برابر قدرت‌های زورگو به مراتب بیشتر از هزینه ایستادگی در برابر آن‌هاست.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
اقتدار نیرو‌های مسلح باعث عقب‌نشینی دشمنان شده است
امیر صباحی‌فرد گفت: اقتدار و بالندگی نیرو‌های مسلح باعث شده دشمنان انقلاب اسلامی مجبور به عقب نشینی از مواضع بی پایه و اساس خود شوند.

فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش:
منافقین به شدت مخالف ماندن ارتش بودند/ شهید کلاهدوز معتقد به لزوم شکل‌گیری سپاه بود
امیر نجفی گفت: شهید کلاهدوز تا زمانی که شهید شد، قائم مقام سپاه بود و یکی از کسانی بود که معتقد بود باید در نظام جمهوری اسلامی سپاه پاسدارانی با این ماموریت‌هایی که لازم است انقلاب را حفظ کند باید تشکیل شود.

«رکن آنلاین» گزارش می‌دهد؛
تمرین مقابله با تهدیدات ترکیبی در رزمایش اقتدار نزاجا/ رکوردگیری تاکتیک‌های نوین رزمی
رزمایش اقتدار ۹۹ نزاجا که به‌منظور ارزیابی تیپ‌های متحرک هجومی و واکنش سریع نزاجا به مدت ۲ روز در سواحل مکران و در راستای مقابله با تهدیدات ترکیبی و رکوردگیری تاکتیک های نوین رزمی نزاجا انجام گرفت با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده به کار خود پایان داد.

با حضور فرمانده کل ارتش؛
جانشین جدید فرمانده نیروی دریایی ارتش معرفی شد
به پیشنهاد امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و تصویب امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حمزه علی کاویانی به‌عنوان جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش منصوب شد.

سردار سلامی:
طرح شهید سلیمانی تاثیری اعجازگونه در کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا داشته است
فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه طرح شهید سلیمانی در کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا تاثیر اعجازگونه‌ای داشته است، گفت: کاهش آمار‌های مربوط به ابتلا و مرگ و میر کرونا نباید تلاش‌ها را برای مقابله با آن کاهش دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
۶۱ میلیون نفر در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند
سردار سلیمانی با اشاره به ظرفیت ۵۰۰ هزار نفری بسیجیان در طرح شهید سلیمانی، گفت: تاکنون در قالب طرح مقابله با کرونا موسوم به طرح شهید سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی ۶۱ میلیون نفر از جمعیت کشور غربالگری شده‌اند.

با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صورت گرفت؛
تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور
سردار جلالی از تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور با حشور سرلشکر باقری از سوی شورای عالی پدافند غیرعامل کشور در ۱۹ ماده و ۹ تبصره خبر داد.

ترامپ رفت و نظریه «نه مذاکره، نه جنگ» اثبات شد
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد:‌ مقاومت حداکثری ملت ایران با هدایت‌های راهبردی رهبر معظم انقلاب و قدرت پاسخگویی قاطع ایران به هر نوع اقدام نظامی خارجی، سه عامل اصلی شکست آمریکا در اعمال فشار حداکثری هستند.

سرلشکر باقری:
رزمایش‌های اخیر موجب دلگرمی مردم و ناامیدی دشمنان شد/ اقتدار امروز نیروهای مسلح مرهون دفاع مقدس است
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در یک مدت فشرده ۱۵ روزه، نیرو‌های مسلح با اقتدار ۱۰ رزمایش را در سراسر کشور برگزار کردند، گفت: اقدامات فوق‌العاده‌ای در این رزمایش‌ها صورت گرفت که موجب دلگرمی مردم و ناامیدی دشمنان شد.

سرلشکر موسوی تأکید کرد؛
افزایش دقت و حساسیت پدافند هوایی در رصد تحرکات دشمن
فرمانده کل ارتش در بازدید از گروه پدافند هوایی بندر لنگه بر رصد تمامی تحرکات دشمن با دقت و حساسیت بیش از پیش تأکید کرد.

سرلشکر باقری در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛
بررسی آیین‌نامه نحوه مقابله با تحریف و تخلفات در حوزه دفاع مقدس
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: در نهمین جلسه هیئت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، آیین‌نامه نحوه مقابله با مسأله تحریف و تخلفات در حوزه دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سرلشکر باقری:
جوشش انقلابی نیرو‌های مسلح توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به رزمایش‌های اخیر نیروهای مسلح گفت: تحرک، وظیفه‌شناسی و جوشش انقلابی نیرو‌های مسلح، تهدیدات دشمنان علیه کشورمان را بی اثر کرد.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
راهیان نور کارکردی تربیتی دارد
سردار سپهر با بیان اینکه امروز راهیان نور صد درصد وظیفه‌اش تربیت است، گفت: انتقال مفاهیم و ارزش‌های واقعی جهاد، مقاومت، ایستادگی، جهاد کبیر، جهاد اکبر و جهاد اصغر به نسل امروز ما و به نسل‌های آینده وظیفه راهیان نور است.

معاون هماهنگ‌کننده نهاجا در دیدار با عوامل سریال ققنوس:
پرداختن به زندگی شهدا عاملی مؤثر در مقابله با جنگ نرم دشمن است
امیر سرتیپ هادیان گفت: ساخت سریال‌های ارزشی در خصوص شهدا و به تصویر کشیدن زندگی آن‌ها، مقابله با تهدیدات فرهنگی و جنگ نرم دشمن است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش:
مراکز آموزش نظامی جزء امن‌ترین اماکن از لحاظ رعایت موارد بهداشتی هستند
امیر صباحی‌فرد با اشاره به شیوع کرونا گفت: اماکن و مراکز آموزش نظامی جزء امن‌ترین اماکن از لحاظ رعایت موارد بهداشتی بوده و کمترین آسیب را دیده‌اند.

سرلشکر موسوی در گفت‌وگو با «رکن آنلاین»:
رزمایش اقتدار نزاجا بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی بود
فرمانده کل ارتش با بیان اینکه رزمایش اقتدار نزاجا بیانگر مهارت‌های نیروی انسانی در اجرای عملیات ترکیبی بود، گفت: آنچه در این رزمایش مشاهده شد، نشان‌دهنده قدرت، روحیه و انگیزه چهره‌های مصمم بود که مطابق برنامه زمان‌بندی شده به خوبی اجرا شد.

معاون تربیت و آموزش ارتش:
ارتش جمهوری اسلامی در تولید محتوای آموزشی پیشتاز است
امیر سرتیپ شیخ با بیان اینکه محتوای آموزشی ناظر بر حوزه توانایی‌ها و نیاز‌ها و امر بسیار پیچیده‌ای است، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در این زمینه به ارتش، آموزشی داده نشده بود؛ اما امروز در این زمینه ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشرو است.

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین نیروی هوایی ارتش و دانشگاه صنعتی شریف
تفاهم‌نامه همکاری مشترک در زمینه تحقیقات صنعتی و دانش‌بنیان بین دانشگاه صنعتی شریف و نیروی هوایی ارتش با حضور امیر نصیرزاده و محمود فتوحی امضا شد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص):
شهید «قاسم سلیمانی» شهید جهانی امر به معروف و نهی از منکر بود
سردار «حسن حسن‌زاده» با بیان اینکه شهید «قاسم سلیمانی» شهید جهانی امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: حاج قاسم سلیمانی یک قهرمان جهانی بود که به مبارزه با داعش و استکبار جهانی به‌عنوان بزرگترین نهی از منکر پرداخت.

دبیر قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه:
سپاه برای محرومیت‌زدایی حدود ۱۱هزار میلیارد تومان هزینه کرده است
سردار حزنی خدمت‌رسانی به مردم را یکی از مأموریت اصلی سپاه برشمرد و گفت: طی فعالیت ۹ ساله قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان در مناطق محروم هزینه کرده‌ایم.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش:
دشمن مرعوب اقتدار نیرو‌های مسلح ایران است
حجت‌الاسلام صنعت‌پور با اشاره به تهدیدات پوچ دشمن در روز‌های پایانی ریاست جمهوری ترامپ، گفت: امروز دشمن در عرصه امنیتی و دفاعی مرعوب اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش:
طرح‌های فرهنگی «مصباح» توطئه‌های فرهنگی دشمنان را خنثی می‌کند
امیر سرتیپ نصیرزاده گفت: طرح‌های فرهنگی مصباح با هدف خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی دشمنان و نقش بر آب کردن نقشه‌های آن‌ها در حال اجراست.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
ارتش جمهوری اسلامی از توان رزمی و اطلاعاتی بالایی برخوردار است
حجت‌الاسلام محمدحسنی با بیان اینکه برگزاری رزمایش‌های متعدد نشانگر گوشه‌ای از توان رزمی بالای ارتش است، گفت: داشتن اطلاعات جامع، کامل و راهبردی برای ایستادگی در مقابل دشمنان حکایت از توان بالای اطلاعاتی ارتش دارد.

سخنگوی ستاد کل نیرو‌های مسلح:
فروپاشی رژیم صهیونیستی در دستور کار است/ خطا کنند حیفا و تل‌آویو را می‌زنیم
سردار شکارچی گفت: اگر کوچکترین خطایی از رژیم صهیونیستی علیه نظام جمهوری اسلامی ببینیم، هم پایگاه‌های موشکی را که آن‌ها می‌گویند برای حمله به ایران طرح‌ریزی کرده‌اند، می‌زنیم و هم در کمترین زمان ممکن حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان خواهیم کرد.

سرلشکر سلامی:
رسانه ملی نقطه مرکزی جنگ نابرابر علیه جمهوری اسلامی است
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه جمهوری اسلامی در معرض انواع هجمه‌ها و جنگ نرم جهانی قرار دارد، گفت: رسانه ملی نقطه مرکزی این جنگ نابرابر و در قلب مخاطرات است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه:
قوی شدن عامل بازدارندگی در برابر دشمنان/ توطئه دشمنان تمامی ندارد
فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه قوی شدن عامل بازدارندگی در برابر دشمنان است، گفت: دشمنان هرگز از توطئه‌های گوناگون علیه نظام اسلامی دست برنداشته‌اند.

میثاق‌نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ امضا شد
آیین امضا میثاق‌نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸ با حضور امیر خواجه فرد مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع برگزار شد.

امیر خواجه‌فرد در آیین امضاء میثاق‌نامه شورای راهبردی خط تولید بالگرد ملی صبا ۲۴۸؛
بالگرد ملی صبا بخش اعظمی از نیاز کشور را تامین می‌کند
مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: بالگرد صبا بالگرد توانمندی است که می‌تواند نیاز‌های کشور و همچنین کشور‌های اسلامی و دوست را به بهترین شکل تامین کند.

دریادار خانزادی در بازدید از پایگاه دریایی بوشهر:
دلاورمردی‌های کارکنان پایگاه دریایی بوشهر در دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ نداجا است
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: جانفشانی‌ها و دلاورمردی‌های کارکنان پایگاه دریایی بوشهر در دوران دفاع مقدس و تقدیم ۲۶۶ شهید به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران برگ زرینی در تاریخ نیروی دریایی ارتش است.

انتهای پیام/ ۲۰۰

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.