واکنش ها به انتشار خبر ابتلای ترامپ به کرونا/ از تمسخر تا خوشحالی، همدردی و شوک

از سراسر وب

«رکن آنلاین» ـ گروه رسانه ـ علیرضا سپهوند: اخبار مربوط به ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به بدنام ترین بیماری در جهان بلافاصله واکنش هایی از شوک، همدردی، خوشحالی و البته خشم و کنجکاوی همیشگی کسانی را به دنبال داشت که حتی از ۱۰ هزار مایل دورتر همیشه کارهای دونالد ترامپ را دنبال می کنند.


توئیت ترامپ در مورد خبر ابتلایش به ویروس کرونا

تست مثبت کرونا برای رهبر بزرگترین اقتصاد جهان، ناامنی بیشتری را به نگرانی سرمایه گذاران می افزاید، از جمله برجسته ترین مساله چگونگی تأثیر این چالش بر انتخابات ۳ نوامبر بین ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات است

 

شیکاگو تریبیون: اعلامیه ترامپ روز جمعه، در توییتر، مبنی بر آزمایش مثبت  ویروس کرونای وی و ملانیا ترامپ و عدم اطمینان عمیق همراه با آن، در چرخه اخبار جهانی سرایت کرد و موجی از اظهار نظرها و  برنامه های بی شماری از دفاتر ریاست جمهوری تا هزاران نفر که به دنبال داغ کردن اینگونه اخبار در شبکه های اجتماعی هستند را برانگیخت.

تست مثبت کرونا برای رهبر بزرگترین اقتصاد جهان، ناامنی بیشتری را به نگرانی سرمایه گذاران می افزاید، از جمله برجسته ترین مساله چگونگی تأثیر این چالش بر انتخابات ۳ نوامبر بین ترامپ جمهوری خواه و جو بایدن دموکرات است.

 

همچنین در پی انتشار این خبر سهام ایالات متحده و آسیا سقوط کردند. از همین ابتدا قراردادهای آتی موسوم به «S&P 500» و صنایع Dow «داو» با اُفت ۱.۹ درصدی مواجه شدند. قیمت نفت نیز کاهش یافت. قیمت سهام در ژاپن و استرالیا سقوط کرد.

رابوبانک در یک تفسیر گفت: گفتن این که این خبر می تواند به صورت بالقوه یک مشکل بزرگ باشد، دست کم گرفتن آن است. به هر حال، همه چیز اکنون به آخرین پیچ و تاب باورنکردنی در این مبارزات انتخاباتی ایالات متحده تبدیل شده است.

رهبران و مقامات جهانی به سرعت به تحلیل و ارزیابی تبعات ابتلای رئیس جمهور آمریکا به بیماری کووید ۱۹ پرداختند. در این بین ملغمه ای از همدردی و خرسندی از بیمار شدن ترامپ دیده می شود.

نتیجه آزمایش مثبت کرونای ترامپ و همسرش چند ساعت پس از اعلام این خبر بیشترین جستجو در برنامه پرکاربرد شبکه های اجتماعی «Weibo» در چین را به خود اختصاص داد و بیشتر اظهارنظرهای تمسخرآمیز و انتقادی نیز از این کشور منتشر شد

 

 «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در توییتی نوشت: برای دوستم ترامپ آرزوی بهبودی سریع و سلامتی دارم.

روابط ایالات متحده و هند در دوره ترامپ رونق گرفته است و هند به عنوان شریکی برای ایجاد تعادل و موازنه قدرت رو به افزایش چین در آسیا دیده می شود.

«بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس، که پس از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به مدت یک هفته در بیمارستان بستری بود، برای ترامپ آرزوی بهبودی سریع کرد.

روابط ایالات متحده و هند در دوره ترامپ رونق گرفته است و هند به عنوان شریکی برای ایجاد تعادل و موازنه قدرت رو به افزایش چین در آسیا دیده می شود

 

«دیوید لیتل پرود»وزیر کشاورزی استرالیا، معاون رهبر حزب محافظه کار ملی، در تلویزیون استرالیا گفت: بهترین ها را برای رئیس جمهور و بانوی اول  آرزومندیم، اما این نشان می دهد که هیچ کس از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در امان نیست. بنابر این اگر دستورالعمل ها رعایت نشود همه ما مستعد ابتلا به ویروس کرونا هستیم. این نشان می دهد که پاندمی جهانی می تواند هر کسی را درگیر کند حتی رئیس جمهور ایالات متحده را.

«یوریکو کوئیکه» فرماندار توکیو، در یک کنفرانس خبری هفتگی، وقتی از بی اعتنایی و بی میلی ترامپ برای عدم تمایل به استفاده از ماسک سوال ش