وزارت صمت بخشنامه‌ای درباره لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته است

از سراسر وب

به گزارش «رکن آنلاین» به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت سعید عباسپور گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت هیچ بخشنامه‌ای در مورد لزوم ویرایش ثبت سفارش متعاقب تغییر تعرفه نداشته و همان گونه که بارها تاکید شده، این دفتر ضمن موافقت با تسهیل در واردات و عدم رسوب کالا در گمرکات کشور، آماده هرگونه همکاری با گمرک در این مورد است.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:  در مورد تقاضای گمرک جمهوری اسلامی برای اعلام نظر وزارت صمت در خصوص اینکه اگر وارد کننده ای در یک گروه کالایی واردات داشته و اگر جابجایی در گروه‌های متفاوت داشت، آیا واردات بلامانع است یا نه، توضیح داد: با توجه به رویه جاری و قوانین و مقررات مربوطه، از جمله ضرورت اخذ تاییدیه های بانکی و مجوزها و استانداردهای مرتبط، وزارت صنعت، معدن و تجارت صرفاً در این خصوص اعلام نظری اولیه داشته و بخشنامه‌ای صادر نکرده  است.

وی افزود: این اعلام نظر مبنایی برای تغییر رویه نیست و حتماً رویه‌ جاری همچنان برقرار است و اگر نیاز باشد وزارت صمت اعلام نظر صریحی در این مورد انجام دهد، از طریق دفتر مقررات صادرات و واردات بخشنامه لازم را صادر و اعلام عمومی می‌کند.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: متاسفانه گمرک اعلام نظر اولیه وزارت صمت را به عنوان بخشنامه تلقی و به واحدهای اجرایی خود ابلاغ کرده که هیچگونه ضرورتی نداشته است.

عباسپور گفت: با این حال و برای رفع موانع و مشکلات موجود در روند ترخیص کالاها در بنادر که مورد تاکید ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت است؛ جلسه‌ای با گمرک برگزار می‌شود تا موارد احصا و به اتفاق نظر برسیم.

پایان خبر / رکن آنلاینب


ممکن است شما دوست داشته باشید