وزش باد شدید در اغلب شهرها در روزهای ۱۴ و ۱۵ مهر/کاهش دما تا ۱۰ درجه در شمال

از سراسر وب

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی «رکن آنلاین»، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوبی البرز مرکزی و غربی، سواحل خزر و استان‌های واقع در شمال غرب کشور را شاهدیم.

وی افزود:‌ روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری علاوه بر مناطقی که ذکر شد در شمال شرق کشور، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس جنوبی و بخش‌هایی از مرکز کشور، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای 14 و 15 مهر در اغلب مناطق کشور وزش باد شدید خواهیم داشت، گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور بارش خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: ‌از امروز تا پایان هفته کاهش تدریجی دما بین 6 تا 10 درجه در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود و در این مدت دریای خزر مواج است.

وی گفت: ‌از فردا تا پایان هفته در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال غرب، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده نیمه ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر گاهی با بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 26 و 15 درجه خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: ‌روز آینده شهر‌کرد و اردبیل با کمینه دمای 4 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان و اهواز و بندر‌عباس با بیشینه دمای 40 درجه بالای صفر گرم‌ترین مراکز استان خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جدید (مهر 99) گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا 8 مهر، 0.4 میلیمتر بود، ‌میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 0.6 میلیمتر بود که بارش سال جاری فعلا تا این تاریخ 43.8 درصد کمتر از سال گذشته است.

پایان خبر / رکن آنلاین


ممکن است شما دوست داشته باشید